Kripto HaberleriHaberlerEski FBI Çalışanı, Kripto Para Sektörünü Kuzey Kore Konusunda Uyardı!

Eski FBI Çalışanı, Kripto Para Sektörünü Kuzey Kore Konusunda Uyardı!

Takip et

Bir siber güvenlik uzmanı, Kuzey Kore kökenli hacker saldırılarının kripto para ve Blockchain şirketlerine saldırı oranlarının artabileceğine dair uyardı.

“Kuzey Kore Kökenli Kripto Para Hırsızlığı Artabilir”

TRM Labs’de Blockchain analisti ve eski bir FBI çalışanı olan Nick Carlsen, 9 Ağustos 2022 tarihinde Center for a New American Security (CNAS) için düzenlenen siber destekli suçlar konulu bir panelde yaptığı konuşmada siber hırsızlığın “daha da kötüye gideceği” uyarısında bulundu.

Carlsen, finansal dolandırıcılık ile tehdit ortamının zirvede olduğunu belirtti:

“Hırsızlık daha da kötüye gidecek. Kripto paralar, gerçek ödeme işlemlerinde çok daha fazla kabul gören bir araç haline gelecek.”

İlgili Haber
Kuzey Koreliler Yine İş Başında: Bir Kripto Para Platformunu Daha Hacklediler!

Mayıs 2022’de ABD ve Güney Kore, daha önce planlanan ortak siber çalışma grubu fikrini canlandırma amacıyla ABD Başkanı Joe Biden ve Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol arasında düzenlenen ABD-ROK Zirvesi’nde yeniden bir araya gelmişti.

Ancak o zamandan bu yana ABD-Güney Kore siber çalışma grupları konusunda kayda değer bir ilerleme görülmedi ve hem Washington hem de Seul bu konuda sessiz kaldı.

ABD ve Güney Kore arasındaki görüşme, özellikle kripto para ve blok zinciri teknolojisine ve Kuzey Kore’deki siber faaliyetlerin yükselişine odaklanarak, siber destekli mali suçlarla mücadelede işbirliğini geliştirme stratejisinin bir parçasıydı.

Kuzey Kore’de kripto kökenli suçların son dönemde yükselişe geçmesiyle birlikte, ülke kripto suçlarında küresel lider haline geldi ve şu anda 1.5 milyar doların üzerinde kazanç elde ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları