Kripto HaberleriAltcoinEski JPMorgan Yöneticisi, Algorand'e (ALGO) CEO Olarak Katıldı!

Eski JPMorgan Yöneticisi, Algorand’e (ALGO) CEO Olarak Katıldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Algorand protokolünün arkasındaki Singapur merkezli Algorand Vakfı, Staci Warden’ı CEO olarak atadı.

Vakfın bugün yaptığı açıklamaya göre Warden, 2021 yılının Eylül ayından bu yana vakfın yönetim kurulunda yer alıyor.

Linkedin profiline göre Warden, Algorand için çalışmadan önce JPMorgan’da yöneticilik yapmaktaydı. Warden’ın görevleri arasında Avrupa, Afrika, Rusya ve Orta Asya’daki çoklu şirket ilişkilerini yönetmek yer alıyordu. Daha önce Nasdaq’ta da görev yapan Warden, bu kurumda ise, borsada yer alan küçük ölçekli şirketlerin gelişimlerini denetliyordu.

“Algorand Sistemine Büyük Değer Katacağım”

Warden, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Hem küresel hedeflerimizi hızlandırarak hem de DeFi ekosistemine bağlılığımızı yineleyerek, Algorand ekosistemine bütün olarak ve son kullanıcı deneyimi olarak büyük değer katacağımızı düşünüyorum.”

Warden ayrıca ALGO ile ilgili övgü dolu sözler de sarf etti: “ALGO sayesinde çok düşük işlem ücretleriyle saniyede 1.000 işlem yapabilme imkanına sahibiz.”

Vakfın eski CEO’su Sean Lee ise, başka kariyer fırsatları aramak üzere vakıftaki görevinden ayrılacağını duyurdu.

Blockchain’i sayesinde havale işlemlerini ve ödemeleri kolaylaştıracağını vaat eden ALGO, kurumsal yatırımcılardan yüksek ilgi görüyor. Haziran ayında TechCrunch kurucusu Michael Arrington tarafından yönetilen Arrington Capital, ALGO Blockchain’i üzerinde geliştirme yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı.

Buna ek olarak Algorand Vakfı, Eylül ayında 300 milyon dolarlık bir gelişim fonunu başlattığını duyurmuştu.

Coingecko verilerine göre ALGO altcoini hafta boyunca 1.04 dolar seviyelerinden işlem gördü. Kripto para Eylül ayı ortalarında ise 2.30 dolar zirvesini görmüştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları