Kripto HaberleriHaberlerEski OCC Başkanı, "ABD SEC Yüzünden Kripto Konusunda Geride Kaldı!"

Eski OCC Başkanı, “ABD SEC Yüzünden Kripto Konusunda Geride Kaldı!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Binance.US’ın eski CEO’su Brian Brooks SEC hakkında sert konuştu. ABD’nin kripto para birimini benimsemesinde geri kalışının SEC yüzünden olduğunu dile getiren Brooks, boğucu düzenlemeler nedeniyle ABD dışına gerçekleşen kitlesel göçten bahsetti.

Çarşamba günü gerçekleşen ve 5 saatten uzun süren kongreye katılan Brian Brooks, kongrede yaptığı konuşmada tüm okları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) çevirdi.

Bir dönem Para Birimi Müfettişi Ofisi başkanlığını da yapan Brooks, ABD’nin kripto para birimleri konusunda geri kaldığını belirterek;

“Bunun nedeni, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun diğer G20 ülkelerinin onayladığı ürünleri sürekli olarak onaylamayı reddetmesidir.”

diye konuştu. Eski CEO, ABD’nin eğrinin “tartışmasız” gerisinde kalmasının en önemli nedeninin SEC olduğunu vurgularken “Diğer ülkelerde yasal olan ve burada yasal olmayan bazı ürünler var.” dedi.

Sırf bu düzenlemeler yüzünden birçok projenin ülke dışına kayarak Kanada, Portekiz ve Singapur gibi ülkelere kaptırıldığını belirtti.

Brooks ayrıca ETF geliştiricilerinin mecburen yurt dışına gitmeleri gerektiğini de söyledi.

SEC’in Tutumu Değişecek Mi?

Bilindiği gibi SEC, kripto paralara hep temkinli yaklaştı hatta çoğu zaman baskıcı bir tutum sergiledi. Ünlü regülatörün ülkedeki ilk Bitcoin vadeli ETF’sini onaylaması ise 8 yıldan fazla sürdü.

Kripto para yanlısı tutumuyla tanınan SEC Başkanı Gary Gensler ise kripto para ekosisteminden “Vahşi Batı” diye bahsetmesiyle gündeme gelmişti. Gensler’a göre sahada düzenlemenin artırılması artık kaçınılmaz bir hal almış durumda. SEC’inse kripto paralar konusunda ülkeyi geriye götüren tutumunun değişip değişmeyeceği merak konusu olmayı sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları