HaberlerKripto Para

Eski RBI Valisi, Piyasadaki Binlerce Kripto Paradan Yalnızca Bir Avucunun Ayakta Kalabileceğini Belirtti

Eski Vali birçok kripto parayı balon olarak değerlendirdi.

Son dönemde kripto para yasaklarının uygulanacağı yönündeki haberlere ev sahipliği yapan Hindistan’da son düzenlenen bir toplantıda kripto para birimlerinin durdurulmayacağı ancak düzenlenmesi gerektiği konusunda görüş birliği sağlanmıştı.

Ülkede halihazırda bir yasak ya da düzenleme yok ancak hükumet bazı istisnalar dışında tüm özel kripto para birimlerini yasaklayan bir tasarıyı Parlamento’ya getirmek üzere olabilir.

Tam da bu dönemde yeni bir açıklamayla gündeme gelen Hindistan Merkez Bankası (RBI) Eski Valisi Raghuram Rajan ise 6.000 küsur kripto para biriminden sadece bir avucunun ileriye dönük olarak hayatta kalabileceğini ifade etti.

Kripto para piyasasının mevcut durumunu 17. yüzyılda Hollanda’da yaşanan lale çılgınlığına benzeten Rajan, insanların kripto para birimlerini değer deposu ve takdir edebilecek bir varlık olmaları nedeniyle iki tuttuğunu ifade etti.

Çoğu kripto paranın ileriye dönük yüksek değerlerle hayatta kalma olasılığının düşük olduğunu belirten Rajan, ayrıca kripto paraların insanlardan para alıp iflas eden düzensiz chit fonlarıyla aynı sorunu yaşatabileceğini de ifade etti.

Öte yandan 29 Kasım’dan itibaren Parlamento’nun kış oturumunda tanıtılacak olan “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasa Tasarısı’nın Düzenlenmesi” Hindistan Rezerv Bankası tarafından çıkarılacak resmi dijital para biriminin oluşturulması için kolaylaştırıcı bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyor.

Söz konusu tasarı ayrıca ülkedeki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlıyor. Bununla birlikte tasarının kripto para birimlerinin temelini oluşturan teknolojiyi ve bu teknolojinin kullanımını teşvik etmek için belirli istisnalara izin verecek şekilde oluşturulması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu