HaberlerKripto Para

Eski Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev’den Kripto Para Yasağı Yorumu!

Medvedev, kripto para yasağı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Eski Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Rusya Merkez Bankası’nın kripto paraların tamamen yasaklanması önerisi ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasına karşı çıkan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi Medvedev de yasak konusuna sıcak bakmıyor.

İlgili Haber
"Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!"

Kripto Yasağı Tam Tersi Sonuca Yol Açar!

Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı olan Medvedev Rus basınına verdiği demeçte, yasak fikrine karşı olduğunu ve yasak olması halinde kripto ekosistemi üzerinde olumsuz bir etkisi olacağına inandığını belirtti:

“Dürüst olmak gerekirse, bir şeyi yasaklamaya çalıştığınızda, genelde tam tersi sonuçlara yol açar.”

Merkez Bankası ile Rusya hükümeti temsilcilerinin kripto konusundaki çalışmaları başarıyla halledeceğine inandığını belirten Medvedev, Merkez bankasının kripto yasağı konusunda kendisine göre sebepleri olduğunu da göz ardı etmemek gerektiğini söyledi.

Medvedev gibi Rusya Dijital Kalkınma Bakanı Maxut Shadayev de kripto yasaklarına karşı olduğunu söyledi.

Shadayev yasağın uygulanması halinde Blockchain endüstrisinin gelişiminin duracağını ve bu durumun ülkenin bu konudaki politikasına aykırı olacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Rus yetkililer ile  Merkez Bankası kripto para birimleri konusunda anlaşmaya varmıştı. Rusya Merkez Bankası’nın istediği tam yasaklama söz konusu olmasa da bazı sınırlamaların olacağı düzenlemelerin belirlendiği yol haritası Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko tarafından imzalandı.

İlgili Haber
Rusya'nın Kripto Paralar Konusundaki Yol Haritası Hazır!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu