Kripto HaberleriHaberlerRusya'nın Kripto Paralar Konusundaki Yol Haritası Hazır!

Rusya’nın Kripto Paralar Konusundaki Yol Haritası Hazır!

Takip et

Rusya’da kripto paralar konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Rusya Merkez Bankasının ülkedeki tüm kripto para faaliyetlerinin yasaklanmasını önermesi ile başlayan kripto para macerasında son olarak Rusya devlet başkanı Putin açıklama yapmıştı.

Kripto para hakkında önyargılı bir yaklaşım içinde olmayan Putin, kripto para konusunda “anlaşma” çağrısında bulunmuştu.

İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"

Zira Putin, kripto paraları yasaklamak isteyen Merkez Bankası ile onları düzenlemek isteyen Maliye Bakanlığı’nın ortak bir noktada buluşmasını istemişti.

Rus Yetkililer Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Anlaştı!

Rus haber ajansı RBK’nın haberine göre, Rus yetkililer kripto para birimlerinin Rusya Merkez Bankası’nın istediği anlamda yasaklanmayacağı ancak bazı sınırlamaların olacağı düzenlemeler konusunda anlaşmaya vardı.

RBK’ya göre anlaşma doğrultusunda Rus hükümeti yıl sonuna kadar kripto paralar ile ilgili düzenleme yapmayı planlıyor.

Rusya’nın kripto paralar konusundaki yol haritası Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko tarafından imzalandı.

Kripto paralar ile ilgili çalışma grubunda finans, ekonomi, dijital ve içişleri bakanlıkları, FSB güvenlik servisi ve merkez bankası yer alıyor.

Chernyshenko’ın bir temsilcisi kripto para yol haritasının gerçekliğini doğrulayarak, yol haritasına dair şu ifadeleri kullandı:

“Kripto yol haritasında yer alan noktalar Rusya Merkez Bankası hariç tüm kurumlar tarafından tam olarak destekleniyor.”

Kripto çalışma grubunun önerisine göre kripto para birimlerinin alım ve satımı yalnızca Rus bankacılık kuruluşları tarafından sağlanacak.

Bu bağlamda yabancı kripto borsalarının Rusya’daki kullanıcılara hizmet sunmasını engellemek için bazı teklifler bulunurken Rusya devletinin kurallarına uygun bir lisans alan yabancı platformların çalışmasına izin verilmesi üzerinde konuşuluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları