BitcoinHaberlerXRP

Eski SEC Başkanı Bitcoin’in Yasal Statüsü Hakkında Konuştu! Ripple (XRP) Davasına Gönderme Yaptı!

Jay Clayton kripto para camiasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanı Jay Clayton kripto para camiasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Eski başkan Clayton CNBC’de katıldığı röportajda Bitcoin’in menkul kıymet olmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Ben SEC’den ayrılmadan önce Bitcoin’in menkul kıymet olmadığına karar verildi. Bu nedenle SEC’in Bitcoin üzerindeki denetimi son derece sınırlıydı.”

Bu yorum Clayton tarafından Bitcoin’in statüsüne ilişkin ilk yorum değildi. Clayton 2018 yılında da Bitcoin’in menkul kıymet olup olmadığına ilişkin benzer fikirleri savunuyordu.

Bitcoin ve Ethereum’un statüleri bir süredir Ripple davasında tartışılan konular arasındaydı. Ripple davasının mucitleri arasında görülen eski başkanın davanın tartışmalı hususları arasında yer alan bir konuda yorum yapması dikkat çekti.

Bildiğiniz üzere Ripple son günlerde Bitcoin ve Ethereum örnekleri üzerinden yeni savunmalar geliştirerek bunlara ilişkin evrakların SEC tarafından gönderilmesini talep etmişti. Ripple XRP’nin Bitcoin ve Ethereum gibi bir değişim aracı olduğunu menkul kıymet olmadığını iddia ettiği için Bitcoin ve Ethereum örnekleri davanın geleceği için önemli kabul ediliyordu.

SEC, Ripple’ın iddialarının aksine Bitcoin ve Ethereum’un statüsünün XRP’den farklı olduğunu düşünüyor. Clayton bu açıklamaları ile SEC yönetiminin yanında olduğunu göstermiş oldu.

Ripple davası sonrası pek çok yatırımcının tepkisini çeken Clayton’un geçtiğimiz günlerde kripto para varlık yönetimi şirketine danışman olarak atanması da dikkat çekmişti.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Davasının Mucidi Eski SEC Başkanı Kripto Para Şirketine Danışman Oldu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adnan

Pi network davetiye…atmaca7853
Bee network davetiye…morgil53
Time stope davetiye…morgil53
Eagle mining davetiye…Morgil


Başa dön tuşu