HaberlerXRP

Ripple (XRP) Davasının Mucidi Eski SEC Başkanı Kripto Para Şirketine Danışman Oldu!

Jay Clayton One River Varlık Yönetimi şirketinin danışma kuruluna katıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) üç buçuk yıl başkanlık koltuğunda oturan Jay Clayton 2020 yılında görevinden ayrılmıştı.

Clayton şimdilerde ise kripto para yatırım alanında faaliyet gösteren One River Varlık Yönetimi şirketinin danışma kuruluna katıldı.

Clayton’un danışma kurulundaki görevi tam belirlenmemiş olsa da One River CEO’su Eric Peters yaptığı açıklamada amaçlarının seçkin kişileri “değişken düzenleme ve politika deneyimleri” ile bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Clayton yeni görevi ile ilgili “Eric’in para, bankacılık ve sermaye piyasaları ekosistemimizin dijitalleşmesi ve One River’ın şeffaflık taahhüdü hakkındaki farklı görüşlerimizi duyma istekliliğinden etkilendik” dedi.

Kripto Paralar İle Mesafeliydi

Jay Clayton SEC başkanlığı döneminde kripto para birimlerine uzak duruşu ile biliniyordu. Birçok Bitcoin ETF’si başvurusu Clayton döneminde reddedildi.

Kripto para yatırımcıları tarafından iyi hatırlanmayan Clayton’un bir kripto para şirketinde danışman olması şaşkınlık yarattı.

Clayton görevden ayrılmasına sayılı günler kala Ripple’a açtığı dava ile de uzun süre gündemde kaldı. Eski SEC başkanları ve hukukçular Clayton’un Ripple hamlesinin zamanlamasının etik olmadığını ve teamüllere aykırı olduğunu ifade etti.

Ripple davasının mucitleri arasında yer alan eski SEC başkanının başka bir kripto para şirketine danışman olmasına Ripple kanadından bir yanıt gelecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu