Binance CoinBitcoin

ETH Kurucusu Vitalik Buterin’den Bitcoin ve Bitcoin Cash Kıyaslaması

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, "Bitcoin Cash, gerçek Bitcoin değildir!" dedi.

Bundan birkaç yıl önce Bitcoin Cash ekibi, Bitcoin’in Satoshi Nakamoto vizyonundan saptığını ifade ederek yaptıkları bir hard fork neticesinde Bitcoin Cash’i ürettiler. Yani aslında Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatallanmasından ortaya çıkan bir kopya olmuş oldu. Blok boyutları ve işlem hızları gibi birçok geliştirmeyi barındıran Bitcoin Cash, geliştirici ekip ve birçok yatırımcı tarafından ortaya çıktığı günden beri “Gerçek Bitcoin, Bitcoin Cash’dir.” şeklinde piyasaya sunulmaya çalışıyor.

Ethereum kurucusu olan ve piyasanın önde gelen isimlerinden olan Vitalik Buterin de bu tartışmaya dahil oldu. Buterin daha önce attığı tweetler ve Bitcoin Cash kurucusu Roger Ver’e verdiği destekler sebebiyle piyasada sıkça eleştirilmişti. Şimdi attığı tweet ile açıkça Bitcoin’e destek veren Buterin, Bitcoin’in gerçek Bitcoin Cash olduğunu ifade ederek kendisine yönelik tartışmaların bir nebze olsun önüne geçmiş oldu.

Öte yandan Bitcoin her ne kadar kitleler tarafından kabul edilmiş ve sektörün bir numarası olmuş olsa bile Bitcoin Cash neticede bir geliştirici ekip ve “kurucular” tarafından piyasaya sürülen, yani sahibi olan bir kripto para. Bu durumda geliştirici ekip devamlı olarak Bitcoin Cash reklamlarını tüm dünyada yapıyor ve birçok insan Bitcoin Cash’i isminde “Bitcoin” geçtiği için gerçek Bitcoin sanıyor.

Özellikle bilinçsiz kesim için kötü olan bu durum her ne kadar Bitcoin Cash’i yükseltiyor olsa da Bitcoin’in gelişimini baltalar nitelikte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu