Kripto HaberleriEthereumEthereum 2.0 İçin Gözler Bu Tarihe Çevrildi! ETH Merge Nedir? ETH 2.0...

Ethereum 2.0 İçin Gözler Bu Tarihe Çevrildi! ETH Merge Nedir? ETH 2.0 Nedir?

Takip et

Ethereum‘un “Proof of Work” (POW) sisteminden “Proof of Stake” (POS) sistemine geçişte önemli bir güncelleme olan Merge için yol haritası netleşiyor.

Ethereum çekirdek geliştiricileri tarafından Merge’den önceki son testlerden birisi başarılı bir şekilde gerçekleşti. Planlandığı gibi ilerlerse “Merge’in” ana ağa Eylül ayında gelmesi bekleniyor.

Ben Edgington tarafından paylaşılan bilgilere göre Ethereum Merge güncellemesi çeşitli işlemlerin ardından Eylül ortalarında (muhtemelen 19 Eylül) gibi gerçekleşecek.

Ancak uzmanlar bu sürelerin uzayabileceğine dair şerh koymayı ihmal etmiyor.

“Merge” Nedir?

Merge birleşme demektir. Ethereum Merge’de mevcut ana Ethereum ağının POS sistemi ile birleşmesi anlamına gelmektedir.

Merge, POW’u sonlandırarak Ethereum’un tamamen POS’a geçmesini sağlayacak.

Hazır olduğunda, Ethereum Mainnet, Beacon Chain ile “birleşecek” ve iş kanıtı (Proof-of-Work) yerine hisse kanıtı (Proof-of-Stake) kullanan kendi parçası haline gelecek.

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum ana ağının proof of stake sistemine yani PoS’a geçişi olarak özetlenebilir.

Etherem’un kurucusu Vitalik Buterin yaptığı açıklamalarda bu geçişin 2022 yılının ilk yarısında tamamlanacağını belirtmiş ancak bu süre bir çok defa uzatılmak zorunda kalmıştı.

Proof of stake sisteminin Ethereum ağını daha ölçeklenebilir hale getireceği ve enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağı düşünülüyor.

Son üç günde %20 oranında yükselen Ethereum haber saatimiz itibariyle 1223$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları