blank
EthereumHaberler

Ethereum 2.0 İçin Önemli Bir Adım Daha Atıldı: Bu Adım ETH Fiyatını Nereye Taşıyacak?

Ethereum 2.0'nin geliştiricilere özel ağı tamamlandı.

Ethereum (ETH) fiyatı rekor üzerine rekor kırmaya devam ederken Ethereum 2.0 ile ilgili önemli adımlar da atılmaya devam etmekte. Ethereum’un Proof-of-Work tabanlı yapısından Proof-of-Stake tabanlı yapısına geçişin önemli adımlarından birisi olarak görülen Steklo ağı resmen hayata geçirildi.

Ethereum İstemcileri İletişim Kurdu

Farklı Ethereum istemcilerinin bu süreçte birbiri ile etkileşimde olabilmesini sağlayacak geliştirici ağı (devnet) Steklo, 1 gündür aktif olarak çalışıyor. Teku, Lightouse, Nimbus ve Prysm bu etkileşimde yer alan Ethereum 2.0 istemcileri olarak görülürken Geth, Besu ve Nethermind ise Ethereum 1.0 istemcileri olarak görev aldı. Bu sayede aslında Ethereum ağının iki farklı versiyonunda bulunan istemciler birbirleri ile ilk defa etkileşimde bulundu ve geçiş konusunda çok önemli bir adım atıldı.

Ethereum 2.0 geliştiricisi Diederik Loerakker konu hakkında yaptığı açıklamada test ağının şu an pek stabil olmadığını ve bunun aslında test ağından çok geliştiriciler için bir araç olduğunu ifade etti. Önümüzdeki haftalarda kullanıcı odaklı test ağlarını hayata geçireceklerini ifade eden Loerakker, Ethereum 2.0’nin gümbür gümbür geldiğini de ortaya koydu.

Loerakker, neredeyse bütün istemcilerin sorunlar yaşadığını ancak Lighthouse’ın farklı bir ağ kurmak üzere girişimde bulunduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra Prysm istemcisi ise ilk bloğu aşamadı. Şu an için Ethereum’un bu adımı oldukça sorunlu gözükse de yıl sonuna yetişmesi beklenen Ethereum 2.0 için büyük bir gelişme olarak görülmekte. ETH fiyatı ise bütün bu beklentilerin yaratacağı etki ile gerçekten de 5.000 doları zorlayabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu