EthereumHaberlerKripto Para

Ethereum 2.0 için Yeni Tarih Verildi!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin Merakla beklenen "ETH Merge" için tarih verdi.

Bitcoin’den (BTC) sonra ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’da (ETH) büyük merakla beklenen Ethereum Merge’ün Ağustos ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Şanghay Ethereum Zirvesi’nde konuşan ETH kurucusu Vitalik Buterin Ethereum blok zincirinin hisse kanıtı (PoS) sistemine geçişin (Ethereum Merge) Ağustos ayında gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

Konuya bir parantez açan Buterin bir ihtimal de olsa geliştiricilerin bazı zorluklarla karşılaşması durumunda ETH Merge’ün Eylül yada Ekim ayına da sarkabileceğini belirtti.

Buterin konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 7 yıldır hisse kanıtı (PoS) modeli üzerinde çalışıyoruz ve bir aksilik olmazsa birleşmenin yaz aylarında gerçekleşmesini bekliyoruz.

PoS modeline geçişin gelişmiş bir Ethereum ekosistemine ve daha fazla uygulamaya olanak tanıması gibi bir çok olumlu yönü olacak.”

Yine Ethereum çekirdek geliştiricilerinden biri olan Preston Van Loon da katıldığı Permissionless konferansında, Ethereum Merge olarak bilinen birleşmenin her şey plana göre giderse Ağustos ayında gerçekleşeceğini açıkladı.

“Bildiğimiz kadarıyla, her şey planlandığı gibi giderse, birleşmenin Ağustos’ta olması mantıklı geliyor. Zorluk bombasını hareket ettirmek zorunda değilsek, mümkün olan en kısa sürede birleşmeyi yapalım.”

Zorluk bombası, Ethereum koduna yerleştirilmiş ve sonunda ağı yavaşlatacak kasıtlı bir süreçtir. ETH geliştiricileri zorluk bombasını birleşmeye iki ana nedenden dolayı dahil etti.

Bu bağlamda Zorluk bombası Ethereum Merge’den sonra madencilerin iş kanıtı (PoW) zincirinde kalmasını zorlaştırmak ve PoS’a geçişi teşvik etmek için tasarlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu