coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizEthereum 2.000 Doları Aşabilecek Mi? Veriler Neyi İşaret Ediyor?

Ethereum 2.000 Doları Aşabilecek Mi? Veriler Neyi İşaret Ediyor?

Zincir üstü veri toplayıcısı Santiment, Ethereum'un yükselişinde etkisi olabilecek bazı göstergeleri açık olarak paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in ardından gelen en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, gün başından bu yana %6 değer kazanarak piyasadan ayrıştı. Aynı zaman diliminde BTC ve diğer altcoinler ortalama %3 yükselirken ETH’nin performansı yatırımcıların dikkatini çekti.

Bu yazımızda Ethereum’un yükselişinin ardındaki potansiyel nedenlere zincir üstü veriler ile değineceğiz.

Borsalardan ETH Çıkışı!

On-chain analitik platformu Santiment’in paylaştığı son grafiklere göre ETH yatırımcıları ay başından beri borsalardan tokenlerini çekiyor. Güncel veri, 1-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında 210.000 adet ETH tokenin borsalardan dışarıya hareket ettiğini ortaya koydu.

Kripto para analistlerinin büyük çoğunluğu borsadan dijital varlık çıkışlarını olumlu yönde yorumluyor.

Büyük Balinalar Yeniden Alımda!

Santiment’in paylaştığı bir başka grafik, büyük Ethereum balinalarının Shapella yükseltmesi ardından yeniden alıma geçtiğini gösteriyor.

12 Nisan 2023 tarihinde tamamlanan Shapella güncellemesinin ardından balinalar yeniden alıma geçti. Grafiğe göre 1-100 milyon arasında Ethereum sahibi olan dev cüzdanlar hafta başından bu yana 950.000 adet ETH satın aldı.

ETH Fiyatı

Hafta başında 1.800$ desteğinde tutunan Ethereum günümüze kadar yükselişine devam etti.

Gün içinde 1.940$ direncinde herhangi bir engel ile karşılaşmayan boğalar ETH fiyatını an itibariyle 2.000$ sınırına taşıdı. 2000 dolarlık seviyenin de sert kırılması diğer altcoinlere de can suyu olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail