fbpx
AnalizEthereum

Ethereum 30 günlük analizi

Ethereum fiyatları 30 günlük sürede kah güldürdü, kah ağlattı. 30 günlük sürede yeni yatırımcıları oldukça fazla üzecek gelişmeler yaşanırken, ilk yatırımcıların ise hala karlı durumda olmalarının etkilerinin altcoin fiyatları ile ilgili etkisinin dahi çok iyi olduğu piyasaya yön verdi. 1 ay önce tam 270 dolar seviyesinde olan ve hemen ardından yavaş bir düşüş sergileyerek önce 250 dolara, sonra ise geldiğimiz noktada 209 dolara kadar gerilemiş olan Ethereum’un bu gerilemesinin sebebi olarak fiyat değişimlerinin çok fazla olması ve yatırımcıların piyasaya olan güvenlerinin azalması gösterildi. Yatırımcıların büyük bir kısmının yeni alımlar yerine satışları tercih etmesinin ve tercihlerinde büyük bir kısım yatırımlarını elden çıkarmasının Ethereum fiyatlarını yakından ilgilendirdiği ve etkilediği belirtildi.

Analistler 30 günlük Ethereum analizi konusunda yaptıkları kripto para açıklamalarında gelecek 90 günlük sürede düşüşün tam tersine dönebilecek olduğu, 209 doların alım fırsatı olabilecek olduğunu söylerken, bazı analistler ise 209 dolar seviyesinin çok kritik bir eşik olduğunu düşünüyor.

199 dolara kadar gerileme riskini 2 dolarlık düşüş ile gerçekleştiren Ethereum 220 dolar seviyesinin altına kadar gerilemesinin etkileri dolayısı ile yatırımcılarını da satış yoluna fazlası ile sürüklüyor.

Bitcoin ve Ethereum piyasayı koruyacak

Ethereum ve Bitcoin’in kripto para piyasasını yakından koruyacak olan güce sahip olması ise fiyatların aşırı düşse dahi tekrar geri yükselme umudunun çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların mevcut güveni, en büyük kripto paralar arasında ilk sıralarda Bitcoin ve Ethereum’un bulunmasının 30 günlük analizde ne kadar kayıplar yaşanıyor olsa bile gelecek dönemde tekrar yükselişleri başlatacak olduğunu gösteriyor.

Ethereum fiyatlarında yaşanan dalgalanma sürecinin ne zaman bitecek olduğu ile ilgili analistler, gelecek 90 günlük sürenin son derece önemi olduğunu ve bu süre boyunca yatırım yapacak olan yeni yatırımcıların risk altında olduğunu düşünüyor. Analistlerin büyük kısmı Ethereum sahibi olanların ise düşük fiyattan satarak zarar etmemesi gerektiğini, en az 270 dolara tekrar yükselme olması için 30 gün daha beklenmesi gerektiği konusunda hemfikir öneri ve görüşler sunuyorlar.

Ethereum fiyatları ile Bitcoin fiyatları anlık olarak değişebildiği için yatırımcıların gelecek 30 ve 90 günlük sürede nasıl fiyat tablosu görecek olduklarını zaman gösterecek. 

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box