EthereumHaberler

Ethereum Bir Konuda Başka Ağların Gerisinde Kaldı!

ETH'de gerileme sinyali görüldü!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum kesinlikle son dönemd attığı adımlarla büyük bir büyüme elde etti ve bu büyümenin getirdiği tanınma da ETH için önemli bir popülerlik getirdi. Ethereum için 4.300 dolarlık fiyata ulaşıp rekor kırılmasından çok, yıllarca beklenen EIP-1559 güncellemesinin hayata geçirilmesi önemli ve bununla beraber ağ artık enflasyonist bir modele ulaşmış oldu.

Ethereum’un Bir Unvanı Elinden Alındı

Ethereum ağının bir diğer önemli güncellemesi ise Ethereum 2.0’ye yani Proof-of-Stake modeline geçişin başlatılması oldu. Bu adımın hala tamamlanmak için bir sürü yeni güncellemeye ihtiyacı olsa da Ethereum geliştiricileri şu an emin adımlarla ilerliyor. ETH, böylelikle bir çok konuda ve özellikle DeFi dünyasında lider olsa da bu liderliğinin bazı unsurları sarsılmaya başladı.

Ethereum araştırmacısı Pete Kim tarafından aktarılan bilgilere göre, ağlara arası köprü sayısında Ethereum lider konumdayken bunun yavaş yavaş azaldığı ve sonunda başka ağa kaptırıldığı görülüyor.

Dune Analytics analistinin aktardığı verilere göre, stablecoin USDC artık Ethereum’un köprülerini en çok kullanan ve başka ağlarla en çok iletişime geçen kripto para oldu.

Buna ek olarak başka blockchain ağları ile iletişim kurulmasını ve varlık transferi yapılabilmesini sağlayan ağlar arasında son dönemde Polygon’un (MATIC) rekor bir yükseliş elde ettiği görülüyor. Polygon-Ethereum arasındaki köprü sayısı şu an rekor kırmış durumda ve bunun devamında Avalanche ve Fantom geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu