BitcoinEthereumHaberler

Ethereum Bitcoin’i Geçti

Ethereum 2.0 nedeniyle artan gözlemci sayısı Ethereum ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Ethereum 2.0’ı bekleyen doğrulayıcıların sayısındaki artış, Ethereum node (düğüm) sayısını 11259’a yükseltti. Şuan da Ethereum, Bitcoin’den fazla düğüm sayısıyla ağdaki yerini koruyor.

Node (Düğüm) Nedir ?

Açık Blockchain ağlarında gerçekleşen işlemler ve oluşturulan bloklar hakkında bilgi yayılmasına yardımcı olan bilgisayarlara node deniliyor. Birbirine düğüm şeklinde bağlı bir çok bilgisayar, verinin ulaşılabilirliğini artırıyor. Ağa ne kadar çok bilgisayar bağlanırsa, ağ o kadar güçlü olarak yorumlanıyor.

Ethernodes.org’un verilerine göre Ethereum gözlemcilerinin sayısı, Bitcoin gözlemcilerinden % 1 daha fazla. Bu 2020 yılında 2. defa gerçekleşiyor. Ethereum’un Eylül başlarında da node sayısı Bitcoin’i geçmişti.

Özelikle Ethereum 2.0’ın hayata geçirilmesinden sonra Ethereum ağında ki node sayısında %60 lar oranında bir artış gözlemlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu