binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEthereum ETF'lerinde Biden Rüzgarı! Başkan Joe Biden Fikir Mi Değiştirdi?

Ethereum ETF’lerinde Biden Rüzgarı! Başkan Joe Biden Fikir Mi Değiştirdi?

Analistler Ethereum ETF'lerinin onay durumundaki bu ani değişimin Biden hükümetinin politika değişikliğinin bir yansıması olabileceğini değerlendiriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot Ethereum ETF‘leri için kritik karar haftası geldi. Bu haftaya kadar Bloomberg ETF analistleri de dahil olmak üzere piyasa analistleri SEC’in spot ETH ETF’lerini onaylama olasılığının çok az olduğunu düşünüyordu.

Ethereum ETF Onay İhtimali Arttı!

Ancak haftalarca süren ETF kötümserliği dün bir anda değişti ve SEC’in ETF’leri onaylanma olasılığı tekrardan %75’lere çıktı.

Blommberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, yaptıkları paylaşımlarda çok daha yüksek olduğunu düşünüyorlar.

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, “James Seyffart ve ben, spot Ethereum ETF onayı olasılığımızı %75’e (%25’ten %75’e) yükseltiyoruz” dedi.

Joe Biden’ın Kripto Para Politikası Değişti Mi?

Bu açıklamalardan sonra Ethereum ve Bitcoin (BTC) ile birlikte altcoinlerde sert yükselişler yaşanırken, spot ETH ETF’lerindeki bu değişimin ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto politikasındaki değişimin ipucu olabileceği değerlendirildi.

Analistler, Biden’ın kripto karşıtlığında tam bir geri dönüş olmasa da, Biden yönetiminin, çok çekişmeli olabilecek bir seçimde potansiyel seçmenlerin yabancılaşmasını önlemek için kriptoya karşı daha uzlaşmacı bir yaklaşım benimseyeceğini iddia ediyor.

Bu noktada analistler de ETH ETF’lerinin onay durumundaki bu ani değişimin Biden hükümetinin politika değişikliğinin bir yansıması olabileceğini değerlendiriyor.

The Block’a konuşan Eric Balchunas, şunları söyledi:

“Spot Ethereum ETF’lerindeki artan onay ihtimaliyle birlikte siyasal politikanın bir kısmı hızla değişmiş gibi görünüyor.

Kripto paraların genel olarak yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde daha siyasallaşmış bir konu haline geldiğini görüyoruz.

Tam emin değilim ama Başkan Joe Biden yönetimi kripto paralar konusunda daha az inatçı görünmeye çalışıyor olabilir.

Buna karşılık Ethereum ETF’lerinin reddedilmesi, mevcut başkanın ve yönetiminin kripto karşıtı olduğu fikrini daha da alevlendirebilir.”

SEC’e yapılan bir dizi spot Ethereum ETF başvurusu arasında ilk sırada VanEck yer alıyor. SEC 23 Mayıs’ta VanEck’in başvurusu hakkında nihai kararını verecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail