binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizEthereum ETF'lerinde Staking Olmaması ETH'yi Nasıl Etkileyecek? Analistlerden Dikkat Çeken Açıklamalar!

Ethereum ETF’lerinde Staking Olmaması ETH’yi Nasıl Etkileyecek? Analistlerden Dikkat Çeken Açıklamalar!

Bloomberg'e konuşan analistler, düzenleyici kaygılardan kaynaklanan staking kararının staking ödülleri sunan doğrudan Ethereum yatırımlarına kıyasla ETF'lerin çekiciliğini azaltabileceğini düşünüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Ethereum ETF‘leriyle ilgili karar günü geldi çattı. SEC VanECck’in ETH ETF başvurusuyla ilgili kararını bugün açıklayacak.

ETF onay ihtimalinin artması piyasayı tekrardan hareketlendirirken, düzenleyici kaygılar nedeniyle ihraççı şirketler, Ethereum ETF başvurularında bazı güncellemelere giderek staking özelliğini çıkarıyor.

Ancak analistler, düzenleyici kaygılardan kaynaklanan bu kararın staking ödülleri sunan doğrudan ETH yatırımlarına kıyasla ETF’lerin çekiciliğini azaltabileceğini düşünüyor.

Staking’in Ethereum ve diğer hisse kanıtı blok zincirleri için önemli bir mekanizma olduğunu belirten analistler, stake karşılığında ödül alan yatırımcıların ETF yerine doğrudan Ethereum yatırımını daha kazançlı bulabileceğini söyledi.

Bloomberg’e konuşan GSR kıdemli analisti Brian Rudick, ETF’lerde staking ödüllerinden vazgeçilmesi nedeniyle yatırımcıların ETH’yi doğrudan kripto pazarından satın almayı tercih edebileceklerini söyledi.

“Spot Ethereum ETF’leri staking ödüllerini sunayamadığından yatırımcılar doğrudan ETH satın almayı tercih edebilir.

Bu tercih ETF pazarını ve potansiyel büyümesini önemli ölçüde etkileyebilir.”

MNNC Group COO’su Ayesha Kiani ise staking özelliğinin şu anda ETH’yi daha çok bir menkul kıymet olarak görülmesine neden olduğunu belirtti.

Hashnote kurucusu Leo Mizuhara, Ethereum için merkezileşme endişelerini dile getirdi. Bu noktada ETF’lerde stake özelliğinin olmasının ETH’nin merkezileştirmesine yol açabileceğini belirten Mizuhara, merkezileşmenin Ethereum protokolü istikrarsızlaştırabileceğini ifade etti.

“Bu nedenle, ETF’lerde stake yapılmaması Ethereum’un istikrarı açısından faydalı olabilir. Bu karar, Ethereum’un birkaç aracıya bağımlı olmayan, merkezi olmayan bir finansal sistemi sürdürme hedefleriyle uyumludur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail