Kripto HaberleriAnalizEthereum (ETH) 1500 Doları Gördü! Önemli Seviyeler Neler?

Ethereum (ETH) 1500 Doları Gördü! Önemli Seviyeler Neler?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin birkaç gündür 35.000 dolar mücadelesi verirken bu yatay hareketler en çok Ethereum’a yaradı. Günlük olarak yüzde 9 oranında yükseliş yaşayan ETH, 1500 dolar seviyesini geride bıraktı. 1500 doları görmesiyle tüm zamanların rekorunu kıran ETH aslında çoğu zamandır kendinden beklenen performansı gösterebilmiş değil.

Zira BTC 2017 yılındaki 20.000 dolarlık zirvesini geçip 42.000 dolar seviyelerine ulaşmasına rağmen ETH o dönemde yaptığı 1440 dolarlık seviyesini henüz sert bir şekilde geçemedi.

BTC’ye göre gölgede kalan ETH, Bitcoin’in son günlerde yatay hareket etmesiyle kendinden beklenen performansı gösterecek gibi görünüyor. Grafiğe fibonacci uygulandığı zaman 1500 dolarlık seviyenin geçilmesiyle 1750 ve 1900 dolarlık seviyelerin hızlı bir şekilde görülmesinin önü açılabilir. Ancak bunun olması için 1500 dolar seviyesi üzerinde birkaç gün boyunca kalıcılık sağlanması gerekiyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek seviyeleri olarak 1430 ve 1300 dolarlık seviyeler önemli olurken, özellikle 1500 dolar üzerinde kalıcılık sağlanamaması veya buradan ret yemesi durumunda bu seviyelere tekrar gerilemelerin görülebileceği tahmin ediliyor.

*Zirve fiyattan alış yapmak birçok riski beraberinde getirir. Mantıklı olan yatırım zirve fiyattan değil gevşemeler oldukça destek seviyelerinden yapılan yatırımdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları