AnalizEthereum

Ethereum (ETH) 170 Dolarlık Düşüşüyle Sadece Retest Mi Yaptı? Yükseliş Devam Edecek Mi? – İşte Önemli Seviyeler!

Ethereum (ETH) hafta sonu değerlendirmesi…

Altcoinlerin yükselişinde büyük rol oynayan ve “altcoinlerin babası” olarak anılan Ethereum (ETH), dün Bitcoin’in (BTC) sarsıcı hareketleriyle gerileyerek özellikle altcoin yatırımcılarını tedirgin etti.

Bir önceki ETH teknik analizimizde belirttiğimiz 1720 dolar seviyesini geçerek hızla yükselen ETH, yeni bir ATH’ye imza attı. Uzun vadede değerlendirdiğimiz günlük grafikte önemli direnç alanı olan 1955 – 2000 dolar aralığı üstüne çıkan ETH, fiyatta son 24 saatte yaşanan hareketlerle bu alanı desteğe çevirmiş olarak görülüyor.

Genellikle bir direnç alanı veya direnç olarak belirtilen trend çizgisi kırıldıktan sonra fiyatın yeniden bu seviyelere gerilemesiyle yükselişinin daha sağlıklı olacağı düşünülürken, ETH bu hareketi kısa sürede gösterdi. Hafta sonu itibariyle piyasalardaki hacmin azalmış olması volatiliteyi artırırken ETH fiyatının bu şekilde gerileyip 2000 dolar üzerindeki kapanışıyla yükselmesi olumlu bir işaret olarak gösteriliyor.

İlgili Haber
Ethereum’da (ETH) Yeni Bir Ralli İçin Gerekenler! – Teknik Analizde Beklentiler Ne Yönde?

Boğa Uyuşmazlığı Yeni Bir ATH Mi Getirecek?

Günlük grafikte her şey yolunda giderken 4 saatlik grafiğe baktığımızda da yine fiyatın olumlu bir şekilde yayın saati itibariyle 2058 dolar üzerinden seyrettiğini görüyoruz.

Teknik anlamda hem daha önceden oluşan beyaz yükseliş trend kanalının hem de fibonacci 1.5 (2142 Dolar) seviyesinin fiyata direnç uyguladığı ve ETH’nin 1.236 (1992 Dolar) seviyesine gerilediği görülüyor. Bu gerilemenin ardından yeniden yükselişe geçen ETH’de göstergeler tarafında iki farklı pozitif görünüm mevcut.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu pozitif durumlardan birincisi gizli boğa uyuşmazlığı olarak nitelendirilen ve RSI göstergesi daha düşük dip seviyeler yaparken fiyatın daha yüksek dipler yapmasıdır. Bu da fiyatta şu anda gördüğümüz gibi bir yükselişe neden oluyor. Bir diğer pozitif durum ise StochRSI göstergesinin aşırı satım bölgesinde yukarı yönlü kesişmesi yani AL sinyali vermesi olarak ortaya çıkıyor. Bu pozitif durumlar karşısında ETH fiyatının 2075 doları aşması ve sonrasında yukarıdaki direnç alanı olan 2209 – 2227 dolar aralığına kadar yükselmesi bekleniyor.

ETH’de yatırımı olan yatırımcılar için şimdilik tek anlamda her şey pozitif bir şekilde devam ediyor. Kısa vadede 1192 dolar altındaki 4 saatlik mum kapanışlarında ETH fiyatının 1645 – 1661 dolar aralığına kadar düşmesi ihtimali olduğu için kırmızı alan altında stop olunabilir. Son olarak bu durum altcoinleri de etkileyeceği için diğer altcoinlerde de dikkatli olmak gerekir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu