Ethereum

Ethereum (ETH) Ağında Büyük Sorun: Test Ağında Gecikme mi Olacak?

Ethereum'un Kintsugi test ağında işler çığrından çıktı.

Bitcoin bilindiği gibi birkaç gündür kırmızıya boyandı ve Ethereum (ETH) da bundan nasibini fazlasıyla almış durumda.

24 saat içerisinde yaklaşık %5 düşüş yaşayan ETH, 3.000 dolar desteğini kaybetmek üzere ve bunun altı oldukça tehlikeli.

ETH yatırımcılarının korkması gereken tek şey ise fiyat hareketi değil gibi gözüküyor.

Ethereum 2.0’nin en önemli öncü adımlarından birisi olan Kintsugi test ağında büyük bir sorun tespit edildi.

İlgili Haber
Ethereum 2.0 Test Ağı Kintsugi Artık Hazır: İşte Bilmeniz Gerekenler

Ethereum ağında Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişi sağlayacak olan Kintsugi’nin test ağında büyük bir sorun yaşandı.

Aralık ayında test edilmeye başlanan Kintsugi, kısa sürede hata ile karşılaştı.

Geliştiricilerden birisi olan Marius van de Wijden, konu hakkında yaptığı açıklamada test ağının birkaç hafta sorunsuz devam ettiğini ancak geçen hafta ortaya çıkan bir yazılımsal hata ile geçersiz blokların ağa gönderildiğini ifade etti.

ETH Test Ağı İkiye Bölündü

Van der Wijden’in yaptığı testte geçersiz blokların normalde ağdaki düğümler tarafından reddedilmesi gerekirken bu gerçekleşmedi ve bloklar kabul edildi.

Ünlü geliştirici, bunun büyük bir ağ sorununa ve aslında ağın bölünmesine yol açtığını ifade etti. Geth istemcileri yeni blokları reddederken, Nethermind ve Besu istemcileri ise blokları kabul etti ve ağ resmen bölündü.

İlk bölünme sonrasında ise bir bölünme daha yaşandı. Bu bölünme, direkt Geth istemcisinin içerisinde oluştu. Geth ağ düğümleri Lighthouse-Geth, Prysm-Geth, Lodestar-Geth, Nimbus-Geth ve Teku-Geth ağ düğümlerini içerir ve bunlar da ikiye bölündü.

Geliştirici bunun büyük bir sorun olduğunu belirtse de test ağında bunların yaşanması endişe verici ancak normal olarak görülüyor.

Yine de bu gibi sorunlar ETH 2.0’nin gelme süresini uzatabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu