EthereumHaberler

Ethereum 2.0 Test Ağı Kintsugi Artık Hazır: İşte Bilmeniz Gerekenler

ETH 2.0'ye geçiş öncesi kritik bir adım daha geldi.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son dönemde yaşanan düşüşlere BTC’ye kıyasla nispeten daha çok dayandı. Ethereum’un böyle dayanıklı çıkmasının ve BTC’nin ekseninden uzaklaşmasının sebebi ise kendi macerası olabilir.

Ethereum 2.0’ye geçiş için geçtiğimiz Aralık ayında atılan ilk adımlardan sonra birçok yeni gelişme bunu takip etmişti. EIP-1559 ve London güncellemelerinden sonra ağ şimdi ise bir test ağının hayata geçmesi ile gündemde.

İlgili Haber
Analist: "Ethereum (ETH) 'EIP 1559 İyileştirmesi' Fiyatı 20.000$'a Yükseltecek."

Ethereum Kintsugi Ağı Aktif

Ethereum’un geliştirici ekipleri, Ethereum 2.0’ye yani Proof-of-Stake odaklı ağa geçiş için harıl harıl çalışmakta ve bunun meyvesi kısa süre önce geldi.

ETH 2.0 henüz hazır olmasa da buna geçişin testinin yapılacağı bir test ağı daha aktif oldu. Tim Beiko, yayınladığı gönderisinde Kintsugi test ağının artık aktif olduğunun müjdesini verdi.

Ethereum Foundation üzerinde yayınlanan blog gönderisinde de güncelleme hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Kintsugi, Japoncada kırık bir objenin altın kullanılarak tamir edilmesi ve böylece aslında her bir kırılma sonrası onarmanın altın değerinde olduğunun ima edilmesi anlamına gelen bir kelime. Bu da ETH 1.0’den ETH 2.0’ye geçişi temsil etmekte.

Söz konusu test ağı, Görli ve Rinkeby test ağları ile beraber ETH 2.0’ye geçiş sürecini en sorunsuz hale getirmek için kullanılacak ve bunun yeni yıl öncesinde gelmesi, ETH’de her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu