Ethereum

Ethereum (ETH) Fiyatı, Uzman İsimlere Göre 17.800 Doları Görebilir!

ETH fiyatı 17.800 dolara ulaşabilir mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), özellikle 2021 yılında büyük bir patlama yaşadı ve birçok güncellemeyi hayata geçirdi.

Ethereum 2.0’a geçiş için önemli adımlar atıldı ve Berlin hard forku sonrasında London hard forku ile sürecin hızlanması bekleniyor. Özellikle London hard forku ile birlikte EIP-1559 güncellemesinin gelecek olması ETH yatırımcılarını heyecanlandırmakta.

EIP-1559’un gelmesi ile beraber madencilerin gelirinin bir kısmı ağdan ETH almak ve bunları yakmak için kullanılacak.

Bunun da ağdaki enflasyon modelini negatife çevireceği tahmin ediliyor. Ethereum yatırımcıları uzun vadede bunun fiyata rekor getireceğini tahmin etse de ünlü ismin tahmini onları bile şaşırtmış olabilir.

Ünlü analist ve makro ekonomist Raoul Pal, konu hakkında yaptığı açıklamada ETH fiyatının rekor yükselişinin uzun vadede devam edebileceğinin altını çizdi.

ETH Fiyatı İçin Uzmanların Tahminleri

Pal’ın bu tahminine önde gelen birçok uzmanın da katıldığı görülüyor. Finder tarafından yapılan ankete bakıldığında 42 uzmanın 27’sinin ETH fiyatı için rekor beklediği görülmekte.

Uzmanlar, ETH fiyatının bu yıl içerisinde iki kat daha yükseleceğini ancak asıl bombanın 2025 yılında geleceğini düşünmekte. 2025 yılının önemi ise bunun Bitcoin’in blok yarılanmasından sonraki yıl olması şeklinde biliniyor.

Uzmanlar, Aralık 2025’e kadar ETH fiyatının 17.800 doların üzerinde olacağını, Aralık 2030’a kadar ise 71.700 dolara kadar çıkacağını düşünmekte.

Bu kapsamda BTC fiyatının ise 267.000 dolar seviyelerine gelmesi beklenebilir.

İlgili Haber
Vitalik Buterin Ethereum 2.0 İçin Tarih Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu