EthereumHaberler

Vitalik Buterin Ethereum 2.0 İçin Tarih Verdi!

"Ethereum ağı 50 kat daha hızlı olacak!"

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde düzenlenen Dünya Blockchain Konferansı’nda “birleştirme” olarak adlandırılan gelişmeler hakkında konuştu.

Ethereum 2.0’a giden yolda tüm işlemler tamamlandıktan sonra mevcut Ethereum ana ağı, proof of stake sistemi ile birleştirilecek. Buna daha önce “yerleştirme” adı verilmişti. Şimdi ise “birleştirme” olarak ifade ediliyor.

Buterin, 6 ay ya da en fazla bir yıl sonra birleşmenin biteceğini belirterek sonrasında neler olacağı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Birleşme tamamlandıktan sonra ilk önemli aşamanın temizleme safhası olacağını ve burada temel alınacak noktanın birleşmenin mümkün olduğunca en çabuk şekilde gerçekleşmesi olduğunu söyledi.

Buterin birleşmenin piyasaya oldukça minimalist bir şekilde sunulacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

Dolayısıyla, birleştirmeyi uygulayan hard forkun yapmadığı pek çok şey var. Örneğin, para çekme işlemlerini etkinleştirmemesi bunun büyük bir örneğidir. Şu anda, Proof of Stake sisteminde bir para yatırma işleminiz varsa, onu çıkarmanın hiçbir yolu yoktur. Birleştirmeden sonra, onu çıkarmanın hala bir yolu yok.

Birleştirme sonrası temizleme yapılacağını ifade eden Buterin, bu güncelleme sonrası içerideki şu ana kadar yatırımcıların kitlediği depozitoların çekilebileceğini söyledi.

Birleştirmenin Ethereum’un ölçeklenebilirliğine katkı sunacağını ve başka güncellemelere izin vereceğini ifade eden Buterin şunları söyledi:

“Bugün saniyede 4000 ile 5000 işleme kadar ölçeklenebiliyor. Bunun için 20 ila 50 kat fazla alanımız olacak. Gelecekte, Rollup’ların saniyede 100.000 işleme kadar çıkması mümkün olacaktır.”

Özellikle ağustos ayı içerisinde ETH 2.0’ın tamamlanması için oldukça önemli güncellemelerin olacağı biliniyor. Bu bağlamda analistler, ETH 2.0’a yaklaşılacak her adımın fiyatı yukarı yönlü hareket ettirmesini bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Haberi yaptınız bari bundan sonra madencilerin akıbeti ne olacak onunla ilgilide birşeyler yazsaydınız.

Anonim

Devam


Başa dön tuşu