AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Hala Yolun Başında mı? İşte ETH Yatırımcıları İçin Önemli Veriler

Ethereum (ETH) fiyatı 1.150 dolara ulaşsa da ilgi hala istenen seviyede değil.

Ethereum (ETH), uzun zamandır devam eden sessizliğini önce 800 dolar, daha sonra ise 24 saat içerisinde ulaştığı 1.000 dolar ile bozdu. ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.054 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %33 gibi etkileyici bir yükselişe imza attı.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) 1.000 Doları Geçti: Altcoin Rallisi Ateşlendi!

Ethereum 1.150 Doları Gördü

Ethereum fiyatında görülen bu artış Twitter üzerinde gündem olsa da Google ile önemli birkaç veri daha yolun henüz çok başında olunduğuna işaret ediyor. Twitter verilerine bakıldığında kısa süre içerisinde #Ethereum etiketini içeren neredeyse 31.000 tweet atıldığı görülüyor. Ethereum şu an için Twitter’da teknoloji sekmesinde en çok konuşulan konu oldu.

Kripto para yatırımcılarının tercih ettiği Twitter üzerinde birincilik Ethereum’un olsa da Google için benzer bir durum söz konusu değil.

Google Trends üzerindeki arama verilerine bakıldığında Ethereum’un hala 2018 yılındaki ilginin çok gerisinde olduğu görülüyor. Ocak 2018 tarihlerinde 1.440 dolara kadar yükselen ETH, Google Trends üzerindeki aranma ve ilgi skorunu da 98’e kadar çıkarttı. ETH’nin an itibarıyla ulaştığı seviye olan 41 ise Ethereum’un hala yolun başında olduğuna işaret ediyor.

Türkiye’de Ethereum’a İlgi Yoğun

Sadece Türkiye içerisindeki Ethereum aranmalarına bakıldığında ise yeni bir rekorun çoktan kırıldığı görülmekte. Türkiye’ye özel zaman içerisinde ilgi seviyesine bakıldığında, daha önce rekor olarak kayıtlara geçen 62 seviyesinin çoktan kırıldığı ve Ethereum’un an itibarıyla 100 skorunu zorladığı görülüyor.

Bütün bu veriler ETH için henüz yolun başında olunduğuna işaret ediyor olabilir. Özellikle Bitcoin’in neredeyse 35.000 dolara kadar çıkıp yatay seyre geçmesi, uzmanlara göre ETH ve bunun gibi önde gelen altcoinleri hareketlendirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu