Ethereum

Ethereum (ETH) Hard Fork’una Saatler Kala, Korkutucu İhtimal Gündeme Geldi!

London, başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un beklenen hard fork’u London, saatler içerisinde hayata geçirilebilir.

Toplamda beş adet Ethereum Geliştirme Protokolünün bulunduğu London hard fork’unun en önemli protokolü ise kesinlikle EIP-1559.

Ethereum İçin EIP Vakti Geldi

EIP-1559 ile beraber Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin bir kısmı ETH alımı ve yakılması için kullanılacak.

Bunun aynı zamanda ağa deflasyonel bir model katacağı da belirtiliyor. Ethereum kullanıcıları aylardır bunun fiyata etki etmesini beklese de henüz bunun tam anlamıyla görüldüğü söylenemez.

Peki uzmanlar neden EIP-1559 konusunda endişeleniyor? EIP-1559, büyük vaatler sunsa da bazı uzmanlar bunun sanıldığı kadar etkili olamayabileceğini ve fiyatın sert düşebileceğini vurgulamakta.

Ethereum ağında bu tarihe kadar yapılan en büyük ve kompleks değişimlerden birisi olacak olan EIP-1559, hem kullanıcı tecrübesini hem de ağın ekonomi modelini geliştiricek.

Berlin güncellemesinde ise işler daha az karmaşık ve zor olsa da Ethereum ağındaki düğümlerin %12’si bunda sorun yaşadı ve ağ kısa süreli sıkıntılarla anıldı.

London hard forkunda olayın çok daha karmaşık olduğu biliniyor ve bunun ağ düğümleri ile ağ arasında senkronizasyon sıkıntısına yol açabileceği vurgulanıyor.

Tim Beiko ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu sorularlar endişeleri yanıtladı. Beiko, EIP ile ilgili çok fazla test yapıldığını ve her şeyin yolunda gideceğini vurguladı.

Ayrıca ilk anda olmasa bile ilerleyen süreçte bu güncellemenin fiyata olumlu yansıyacağını söylemek mümkün.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu