EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Hız Kesmeden Düşüşe Devam Ediyor: Rekor Miktarda Likidasyon Görüldü!

Ethereum 1.500 doların bile altına gerileyerek 14 ayın en düşük noktasına çekildi ve yarım milyon dolarlık likidasyon yaşandı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), panik dalgası ile düşüşünü sürdürmekte. Ethereum son 7 gün içerisinde %19, 24 saat içerisinde ise %7 düşüş yaşadı. 1.800 dolar desteğinden sonra sırasıyla 1.600 dolar ve 1.500 dolar noktalarını da kaybeden ETH, 1.400 dolar bandına çekildi. Bu da büyük oranda likidasyona yol açtı.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Fiyatının Sert Düşüşünün Sebebi Ne? Ünlü İsim Açıkladı!
Ethereum 1 Saatlik Grafik

Ethereum, Piyasayı Dibe Çekiyor

Coinglass tarafından aktarılan bilgilere göre sadece 24 saat içerisinde ETH liderliğindeki düşüş dalgasında yarım milyon dolardan fazla pozisyon tasfiye oldu. 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam miktarı 600 milyon dolara çok yaklaştı.

Bir ralli bekleyip long pozisyon açan yatırımcılar 443 milyon dolarlık bir likidasyon darbesi yedi. Volatilite sadece onları değil aynı zamanda short pozisyon açanları da vurdu ve anlık yükselişler, yüksek kaldıraç oranına sahip olanları şaşırttı.

En büyük kaybı ise tahmin edilebileceği gibi Ethereum yatırımcılarının aldığı görülüyor. Ethereum kısa sürede sert düşüşü ile 245 milyon dolarlık likidasyon yaşanılmasına yol açtı. Bitcoin ise 24 saat içerisinde 112 milyon dolarlık likidasyonlar ile ikinci sırada yer almakta.

Ethereum’un düşüş oranı ise büyük ölçüde sETH <> ETH teminat oranıyla alakalı gibi gözüküyor. Aynı Terra ağındaki Anchor’un verdiği faiz gibi şu an Ethereum odaklı Celsius’un tahtı sallanmakta ve buna yönelik hedefli likidite saldırıları olduğu görülmekte.

Sektördeki bazı isimler ise Celsius uygulamasındaki ETH’lerin çekilmesi gerektiğini ve alınacak ufak faizin bu riske değmeyeceğini vurgulamakta. ETH <> stETH teminat oranı kırılırsa ETH bundan çok sert darbe almasa da Celsius için durum aynı olmayabilir. Lido Finance ise bu krizin temelinde yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yarım milyon dolar likidasyon yazmışsınız. Yarım milyar dolar olacaktı…


Başa dön tuşu