EthereumHaberler

Ethereum (ETH) İçin Beklenen Hard Fork Zamanı Geldi!

Ethereum, Berlin Hard Fork'u için geri sayıma başladı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto par birimi Ethereum (ETH), bugün itibarıyla yeni bir rekor kırdı. ETH fiyatı tarihte ilk defa 2.400 dolar seviyesini gördü ve uzmanların beklediği 2.500 dolar noktasına bir hayli yaklaşıldığı görülmekte.

Ethereum Fiyatı, Berlin Öncesi Rekor Kırdı

Ethereum fiyatının bu yükselişinde etkili olan faktörlerin başında Coinbase’in COIN ile halka arz olacak olması yer almakta. Buna ek olarak Ethereum özelinde de önemli bir gelişme yaşanacak. Ethereum geliştiricilerinin Istanbul sonrası sıradaki hard fork’u Berlin, 15 Nisan tarihinde aktif edilecek.

Berlin hard fork’u, blok 12244000’da hayata geçirilecek ve büyük bir kesim bunu beklemeye başladı. Berlin hard fork’u ile ağda birden fazla değişim olacak ve bunların hepsi aslında işlem ücretlerinin daha da ucuzlatılmasını hedefliyor. Binance kripto para borsası ve diğer borsalar da 15 Nisan tarihinde belirli bir süre için ETH yatırma veya çekme işlemlerini askıya alacak.

Ethernodes tarafından aktarılan verilere bakıldığında ise ağdaki yazılım istemcilerinin %75’inden fazlası bu güncelleme için hazır. Ağdaki düğümlerin hepsi bunu güncellediğinde ise hard fork başarı ile tamamlanmış olacak. Rekor kıran işlem ücretlerinde son dönemde bir azalma olsa da asıl düşüşün Berlin yerine temmuz ayında gerçekleştirilecek London hard fork’u ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor. EIP-1559 güncellemesinin gelmesi ile beraber ETH ağında ciddi bir ivme oluşması beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu