EthereumHaberler

Ethereum (ETH) İçin Bir Milat Tamamlandı: ETH Düşüşü Bitti mi?

Ethereum'un en önemli test ağlarından olan Ropsten üzerinde Merge resmen tamamlandı.

Kripto para piyasası şu sıralar her yöne gidebilecek yönden sinyaller veriyor.

Özellikle makro trendler, kripto para sektörünü etkisi altına aldı ve bunun altcoinleri sert etkilediği görülüyor. Ethereum (ETH) ise tam olarak bu fırtına esnasında önemli bir gelişme yaşadı.

İlgili Haber
Google'da Rekor Kırdı! Ethereum Merge Nedir?

Ethereum, Ropsten Ağında Geçişi Tamamladı

Ethereum’un Proof-of-Work (PoW) tabanlı konsensüs mekanizmasından madenciliğin olmadığı Proof-of-Stake (PoS) tabanlı konsensüs mekanizmasına geçişi için geri sayım başladı.

ETH geliştiricileri bunu en büyük test ağlarından olan Ropsten ağında ise resmen gerçekleştirdi. 8 Haziran tarihi itibarıyla Ropsten ağındaki ETH 2.0 geçişi başarıyla tamamlandı.

Şu an için herhangi bir sorun görünmüyor.

Bunun devamında halka açık 2 test ağında daha Merge denemesi yapılacak.

Bunların da başarıyla tamamlanması durumunda Ethereum da büyük dönüşümü tamamlayacak.

Ropsten, Ethereum ana ağına en yakın test ağı olarak görülmekte ve bu sebeple aslında işin büyük kısmı resmen bitti. Ethereum’un yaz döneminde planladığı 2.0’a geçişi ise şimdiden bazı uzmanlarca tamamlanmış gibi gözüküyor.

Peki Ethereum fiyatı yükselişe geçecek mi? Ethereum 1.800 dolar üzerinde kalmayı başarsa da Ropsten haberi ile ciddi bir yükseliş elde etmedi. Aslında ünlü analist Peter Brandt bu haberden bir gün önce paylaştığı gönderisinde düşüş beklediğini aktarmıştı.

Brandt, ETH’nin şu an alçalan üçgen formasyonunda olduğunu vurguladı. Analiste göre bunun devamında ulaşılacak seviye ise 1.268 dolar olarak görülüyor.

ETH’nin bu düşüşü ise piyasayı da alt üst edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu