Kripto HaberleriEthereumGoogle'da Rekor Kırdı! Ethereum Merge Nedir?

Google’da Rekor Kırdı! Ethereum Merge Nedir?

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) sonra gelen en büyük altcoin Ethereum’un  (ETH) yeni güncellemesi Google aramaları tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

15 Mart’ta Kiln test ağında Ethereum Birleştirme’sinin başlatılmasından sonra, Ethereum topluluğu şimdi de proof of stake’e (PoS) geçişi merek ediyor.

Öyle ki Google Trends verilerine göre son iki hafta içerisinde “Ethereum Merge” kelimesi dünya çapında çok ilgi görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Google’den elde edilen verilere göre, “Ethereum Merge” kelimesi 13 Mart ile 19 Mart arasında en çok Kanada’da arandı.

“Ethereum Merge” kelimesi ikinci olarak, Avustralya’da üçüncü olarak da Singapur’da çok arandı. Dördüncü sırada ise Amerika Birleşik Devletleri yer aldı.

ABD’nin arkasından beşinci ve altıncı sırada ise Birleşik Krallık ve Hollanda yer aldı.

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum ana ağının proof of stake sistemine yani PoS’a geçişi anlamına gelen Ethereum 2.0 için halen tam tarih belli değil.

Etherem’un kurucusu Vitalik Buterin yaptığı açıklamalarda bu geçişin 2022 yılının ilk yarısında tamamlanacağını belirmişti. Ancak bu sürenin uzayıp uzamayacağı şimdilik belli değil.

Proof of stake sisteminin Ethereum ağını daha ölçeklenebilir hale getireceği ve enerji tüketimini %99,95 oranında azaltacağı düşünülüyor.

Ethereum Merge Nedir?

Merge birleşme demektir. Ethereum Merge’de mevcut ana Ethereum ağının POS sistemi ile birleşmesi anlamına gelmektedir.

Merge, POW’u sonlandırarak Ethereum’un tamamen POS’a geçmesini sağlayacak.

Hazır olduğunda, Ethereum Mainnet, Beacon Chain ile “birleşecek” ve iş kanıtı (proof-of-work) yerine hisse kanıtı(proof-of-stake) kullanan kendi parçası haline gelecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları