EthereumHaberler

Ethereum (ETH) İçin Hazırlıklar Son Hız Sürüyor: Merge İçin Yeni Adım!

Ethereum ağının en büyük test ağlarından birisi olan Ropsten, 8 Haziran tarihinde büyük bir güncelleme gerçekleştirecek!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için beklenen tarih ve güncelleme adım adım geliyor. Ethereum, 1.0’dan 2.0‘a geçiş yapacak ve “Merge” olarak anılan bu geçiş sürecine çok az kaldı. Durum böyle olunca Ethereum’un test ağlarındaki hazırlıklar da hız kazanıyor.

ETH 2.0’ye Geçiş, Test Ağında Olacak

Ağustos ayında gerçekleştirilmesi planlanan geçiş için şimdiden test ağlarında hazırlıklar başladı. Ethereum’un en büyük test ağlarından olan Ropsten üzerinde büyük güncellemenin önümüzdeki hafta yaşanacağı vurgulandı. Ethereum’un önde gelen geliştiricisi Tim Beiko tarafından yapılan açıklamada, Ropsten Beacon Chain üzerinde geçişin 8 Haziran tarihinde yapılacağı vurgulandı.

Proof-of-Work yapısının bitişi anlamına gelen bu değişim ile beraber Ropsten ağında olası sorunlar gözlemlenecek. Ethereum ağının en uzun süreli PoW tabanlı test ağı Ropsten, artık Proof-of-Stake’e geçecek.

Ropsten’in en uzun ayakta kalan test ağı olması ise bunun birçok açıdan gerçek Ethereum ağına çok yakın ve benzer olduğuna işaret ediyor. Bu da olası sorunların büyük bir kısmının tam olarak bu test ile ortaya çıkabileceğine işaret etmekte.

Vitalik Buterin daha önce yaptığı açıklamada olası bir sorunda geçişin yaz döneminden daha geçe kalabileceğini vurguladı. Buna rağmen şu an her şey sorunsuz ve planlandığı gibi ilerliyor. Ethereum ise büyük geçiş ve güncelleme öncesinde hala 2.000 dolar altından işlem görmekte.

İlgili Haber
Ünlü Uzman, Bitcoin (BTC) İçin İyi, Ethereum (ETH) İçin Kötü Bir Gidişat Bekliyor: İşte Nedeni
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu