Kripto HaberleriAltcoinEthereum (ETH) İçin Kritik Hard Fork Sonrasında 3 Milyar Dolarlık ETH Yakıldı!

Ethereum (ETH) İçin Kritik Hard Fork Sonrasında 3 Milyar Dolarlık ETH Yakıldı!

Takip et

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), geçtiğimiz aylarda devrimsel bir değişiklik yaşamıştı.

Ethereum yatırımcılarının beklediği ve ağı artık deflasyonist modele sokacak olan EIP-1559, gerçekten de beklendiği kadar etki yaşattı.

EIP-1559, Rekor Miktarda ETH Yaktı

Ethereum Geliştirme Protokolü 1559 aktif edildiğinden beri işlem ücretleri üzerinden yakılan ETH’lerin toplam değeri 3 milyar doların üzerine çıktı.

Etherchain tarafından aktarılan bilgilere göre Ethereum ağı 24 saat içerisinde her dakikada ortalama 10,04 ETH yakıyor.

Blockchain ağında bu tarihe kadar ise 698.903,60 ETH yakıldığı vurgulanıyor ve bunun toplam değeri 3 milyar doların biraz üzerinde.

Ethereum ağındaki verilere bakıldığında ETH yakımlarını tetikleyen bir numaralı platform ise OpenSea gibi gözüküyor. NFT alım satım platformu OpenSea üzerinde 91.059,08 ETH yakılmış ve bu da 394 milyon dolara tekabül etmekte.

OpenSea’den sonra gelen platform ise Uniswap olarak biliniyor. Uniswap V2 üzerinde bu tarihe kadar 220 milyon dolarlık ETH yakıldığı belirtilmekte.

Blockchain tabanlı video oyunu Axie Infinity de 14.220 ETH yakarak 61 milyon dolarlık yakıma imza attı.

Bitcoin’in blok yarılanması modeline karşın Ethereum’un da devamlı olarak azalan arza sahip olması kesinlikle ETH yatırımcıları için uzun vadeli fiyat yükseliş indikatörü olarak yorumlanmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları