Ethereum

Ethereum (ETH) İçin Kritik Tarih Geldi: 230 Milyon Dolarlık İşlemlerin Süresi Doluyor

230 milyon dolarlık ETH opsiyon işleminin süresi bugün doluyor.

Kripto para piyasası neredeyse 1 ay boyunca ciddi bir düşüş süreci yaşasa da özellikle son 1 haftadır yavaş yavaş toparlanma sinyalleri veriyor. Uzun bir süre boyunca 2.000 doların altında kalan Ethereum (ETH) fiyatı da bu kapsamda yeniden 2.000 dolar üzerine çıktı.

Bugün yaşanacak olan bir gelişme ise Ethereum fiyatı ile ilgili önemli bir değişiklik yaşanmasına yol açabilir.

Ethereum Opsiyonları İçin Süre Tamam

25 Haziran tarihinde 1,5 milyar dolarlık aylık ETH opsiyonunun süresi dolmuştu ve bu durum ayıların yararına oldu. Süresi dolan opsiyon kontratlarının hedeflediği fiyata ulaşılmadığı için söz konusu kontratların çoğu satış emri için kullanıldı.

ETH fiyatı da bununla beraber düşüşe geçti. Şimdi ise yine benzer ancak daha düşük etkiye sahip olacağı tahmin edilen bir gelişme için tarih geldi.

2 Temmuz akşamında, 230 milyon dolarlık Ethereum opsiyonunun süresinin dolacak olması, yatırımcılara endişe vermekte. Peki şu an için bu opsiyon kontratlarının hedef fiyatı ne ve piyasa bundan nasıl etkilenecek?

110.000 ETH opsiyon kontratının alış ve satış opsiyonu arasında dengeli bir şekilde durduğu görülüyor. Buna rağmen alım opsiyonlarının %30’unun 2.200 dolar veya altındaki fiyata işaret ettiği görülmekte ki bu da 36 milyon dolarlık satış yaşanabileceğini gösteriyor. Geri kalan %70’lik opsiyonların ise bugün satış baskısı yaratması beklenmiyor.

Özetlemek gerekirse bugünkü opsiyon işlemlerinin bitişi geçen haftaki gibi ağır etkiler yaşatmayacak olsa da 2.200 dolar seviyesi bir hayli önemli. ETH, geceyi 2.200 dolar öncesinde kapatırsa boğalara faydalı olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu