Ethereum

Ethereum (ETH) Kendinden Bekleneni Yaptı: ETH Fiyatının Rekoru, Altcoinleri Nasıl Etkileyecek?

Ethereum fiyatı 2.060 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Bitcoin‘in (BTC) yeniden 60.000 doları zorlaması ile beraber Ethereum (ETH) fiyatı da hareketlendi. BTC’nin sert 60.000 dolar direncine karşı bir süredir test edilen ETH’nin 2.000 dolar direnci bugün itibarıyla kırıldı. Ethereum, ABD doları karşısındaki tüm zamanların rekorunu birkaç dakika önce tazeledi ve 2.080 dolara ulaştı.

Ethereum Fiyatı İçin Hedef Ne?

Ethereum fiyatı basın saati itibarıyla Binance üzerinde 2.075 dolardan işlem görüyor. Bunun devamında teknik açıdan hiçbir direnç bulunmasa da psikolojik açıdan 2.200 doların önemli bir engel olabileceği düşünülmekte. Uzmanlar ise ETH fiyatı hakkında iştah kabartan açıklamalarda bulunmaya ve söz konusu engeli görmezden gelmeye devam etmekte.

Ethereum ekosisteminin önemli isimlerinden Tomuky, ETH fiyatı için sıradaki hedefin 5.000 dolar olduğunu vurguladı. Bu hedefe 50 gün içerisinde ulaşılacağını belirten Tomuky, 15 saat önce yaptığı tahmininde de 2.000 dolara ulaşılacağını vurgulamıştı.

Ethereum fiyatının bugün yaşadığı yükselişin ve 2.000 dolar direncinin kırılmasının arkasındaki temel sebep ise kurumsal yatırımcının ETH alımı olabilir. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bugün içerisinde 400.000 adet ETH’nin Coinbase’den çıkış yaptığını vurgulamıştı.

Spekülatif bir tahminde bulunan Young Ju, kurumların ETH aldığına işaret etti ve aynı gün içerisinde yeni bir rekor geldi. Altcoinler ise daha önce ETH fiyatının rekor kırması ile tümden yükselişe geçmişti. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de 60 seviyesinin altına inmesi, ETH liderliğinde ikinci bir altcoin sezonuna işaret ediyor.

ETH’deki fiyat hareketlerinin tüm altcoin piyasası için önemli olduğu ifade edilirken, bu sert hareketlerin bitiminden ve ETH’nin 2.000 doları destek etmesinden sonra diğer altcoinlerde de ciddi yükselişler görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu