EthereumBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ethereum (ETH) İçin Yeni Rekor: 20 Milyar Dolar Resmen Görüldü!

Ethereum 2.0 kontratında 20 milyar dolara ulaşıldı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için yeni bir milat daha görüldü. Ethereum 2.0’ye geçiş için Aralık 2020’de kullanıma sunulan akıllı kontrata an itibarıyla 20 milyar dolardan fazla değere sahip ETH kilitlendi.

Kilitli ETH’lerde 20 Milyar Dolar Görüldü

ETH 2.0 kontratı, ağda validator (doğrulayıcı/ yeni sistemdeki madenciler) olmak isteyenlerin en az 32 ETH ile katılım sağlaması ile ilerliyor ve ETH 2.0 tamamen piyasaya sürüldüğünde belirlenen sıraya göre söz konusu kişiler validator olabilecek.

ETH 2.0 kontratına kilitlenen ETH’lerin verdiği en önemli mesaj ise ağa ve Ethereum’a olan güven olarak bilinmekte.

Etherscan.com verilerine göre 0x00000000219ab540356cBB839Cbe05303d7705Fa numaralı kontrat içerisinde kilitlenen ETH’lerin toplam miktarı 6.602 ETH’nin üzerine çıktı. Yani bu artış sadece fiyat yükselişine değil aynı zamanda kilitlenen ETH’lerin sayısındaki yükselişe de bağlı.

Yatırımcılar an itibarıyla kilitledikleri ETH’ler için %23’e kadar staking geliri elde etmekte. Bu staking gelirinin ve ETH’lerin ise ancak Ethereum 2.0 güncellemesinde 1,5 seviyesine gelindiğinde çekilebileceği bilinmekte. Bunun da aslında bir nevi güvenlik mekanizması olduğu ve sadece ağa güvenenlerin staking yapmasını sağladığı söylenebilir.

Ethereum fiyatı kısa süre önce yeniden 3.000 dolar üzerine çıktı ve yükseliş an itibarıyla devam ediyor. ETH fiyatı için kritik nokta ise tabii ki daha önceki rekor olan 4.300 dolar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu