AnalizEthereumHaberler

Ethereum (ETH) Koptu Gidiyor: İşte Önemli Seviyeler!

Ethereum kendinden beklenen yükselişi nihayet gerçekleştirdi.

Bitcoin’in rekor hamlelerine kayıtsız kalan ve kendinden beklenen performansı gösteremeyen Ethereum (ETH), bugün zincirlerini kırdı. Yaşadığı yükseliş ivmesi ile kendini 700 doların üzerine atan ETH, yayın saatine göre 705 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

ETH’ye para akmaya başladığı sıralarda BTC hakimiyetinde olan yüzde 1.5’luk gerileme, BTC’den paranın yavaş yavaş altcoinlere aktığını gösteriyor. Özellikle Bitcoin’in bir süre 26.000 – 28.000 dolar aralığında hareket etmesinin altcoinler için oldukça olumlu olacağı düşünülüyor.

ETH’de günlük grafiğe baktığımız zaman 715 dolar seviyesinin önemli bir direnç olduğu görülüyor. Bu seviyenin arından 740 ve 780 dolar seviyelerinde önemli dirençleri olan ETH, özellikle grafikte görülen sarı trend çizgisi üzerinde günlük kapanış yapabilirse ilerleyen günlerde yükseliş hamlelerini sürdürebilir.

Ethereum (ETH) Günlük Grafik – Grafiğe Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Yeni alış yapacak yatırımcıları daha önceki analizlerde de belirttiğimiz gibi zirveden alış yapılmaması konusunda uyarıyoruz. Sarı trend çizgisi üzerinde kalıcılık sağlanması bu direnci destek yapacağı için bu seviyeden ya da grafik üzerindeki destek seviyelerinden düşüş olması durumunda alış yapılabilir.

Özellikle ETH’nin 700 dolar üzerinde kalıcılık sağlaması BTC hakimiyetinin iyice düşmesini ve altcoinlere para akışı olmasını tetikleyecektir. Altcoin rallilerinin genellikle ETH’nin yükselmesiyle başladığı düşünüldüğünde bu aralar altcoin yatırımı yapanların ETH grafiğini yakından takip etmesi öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu