EthereumHaberlerSolana

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı: “Solana (SOL) Bu Haliyle Sürdürülemez”

Ethereum killerlar ayı piyasasında hayatta kalabilecek mi?

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin Financial Times’a verdiği röportajda Ethereum killer olarak ön plana çıkan Solana‘yı değerlendirdi.

Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri, sermayenin bir kısmının diğer zincirlere akmasına neden olurken Lubin buradaki temel alınacak unsurun sürdürülebilirlilik olduğunu belirtti.

Ethereum’a nazaran daha hızlı ve daha ucuz olduğunu iddia eden Solana’da ağda işlemleri doğrulayan kullanıcılara çok fazla ödül verildiğini ifade eden Lubin, bunun sürdürülemez olduğunu söyledi.

“Farklı Modele İhtiyaç Var”

“Solana ağ için daha sürdürülebilir bir model bulmalı. Bu doğal çünkü ekosistemdeki tüm projeler bir şeyi başarana yada ölene kadar sahtedir.”

Solana bugüne kadar daha fazla verimlilik için güvenliği feda ettiğine dair pek çok eleştiriyle karşılaştı. Bu eleştirilere haklılık payı veren Lubin “sadece protokol gelirlerine bakmak bir blok zincirin ekonomik modelinin uzun vadeli performansının hikayesini anlatmaz.” dedi.

Lubin, Ethereum ile yakından bağlantılı kripto para yazılım şirketi ConsenSys’i yönetiyor. Metamask’ın geliştiricisi ConsenSys bugün yaptığı açıklamada 450 milyon dolarlık bir finansman turu sonrası değerlemesini 7 milyar dolara yükselttiğini açıkladı.

Kripto paralardaki büyümeye de değinen Lubin, “Covid’in en karanlık anlarına kıyasla ana akım benimsemeye geçişte önemli bir eşiği aştık. Bugün ekosistemde çok farklı bir dünya var.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu