Ethereum

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Duyurdu: 100 Kat Artış Görülebilir!

Vitalik Buterin, Ethereum'un ölçeklenebilirliğinin 100 kat artabileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), özellikle 2021 yılının başından beri ciddi anlamda kan kaybediyor. ETH fiyatı yılın başından beri ABD doları karşısındaki yükselişini sürdürse de bunun yaşadığı kayıp aslında diğer projelerin yükselişinden anlaşılabilmekte.

Ethereum Rakipleri Bir Adım Önde

Ethereum’un rakibi olarak görülen Cardano, Binance Coin ve Polkadot gibi projeler, ETH’nin %100’lük yükselişine karşı değerlerini ortalama olarak 5 ve üzerine katladı. Buna ek olarak Bitcoin’in rekoru da kaldığı yerden devam ediyor. Ethereum’un böyle geride kalmasının en büyük sebebi ise yaşadığı ölçeklenebilirlik sorunu olarak bilinmekte. Uzmanlar Ethereum’un ciddi bir güncelleme yaşamaması durumunda ciddi zarar yaşayabileceğini vurgularken beklenen adım sonunda geldi.

Vitalik Buterin ve Ethereum ekibi ise Berlin hard forkunun tarihini belirlemekle kalmadı, aynı zamanda EIP-1559 güncellemesinin uygulanacağını açıkladı. EIP-1559 ile beraber ağın ölçeklenebilirliğinin önemli ölçüde artacağı tahmin edilmekte. Bu güncellemenin haziran ayında hayata geçirileceği belirtilse de Vitalik Buterin kısa süre önce iddialı bir açıklama yaptı.

İlgili Haber
"Ethereum ciddi bir güncelleme almazsa tarihe karışacak"

Buterin, Tim Ferriss’in yayınında Ethereum’un ölçeklenebilirliğinin önümüzdeki haftalarda 100 kat artabileceğini belirtti. ETH 2.0’ye geçişi hızlandıran Ethereum geliştiricileri, artışın ise bundan kaynaklanacağını belirtmekte. Vitalik, Layer 2 olarak bilinen çözümlerin (Loopring, Matic, Skale vb.) Ethereum ağının ana yükünü de hafifleteceğini ifade etti. Buterin, Ethereum’un bütün bu geliştirmeler ile ölçeklenebilirliğini ve işlem kapasitesini 100 kata kadar arttırabileceğini belirterek aslında net bir boğa sinyali de vermiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu