EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Madenciliği Zorluk Seviyesi Tüm Zamanların En Yükseğine Ulaştı

Ethereum madenciliği zorluk seviyesi zirvede.

Ethereum madenciliği zorluk seviyesi 27 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode’un duyurduğu verilerde; 27 Kasımda Ethereum madenciliği zorluğu 3.719 terahash seviyesine hızla yükseldi.

3.719 terahash tüm zamanlarda görülen en yüksek ETH madenciliği zorluk seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Madencilik zorluğu, Ethereum Blok zincirindeki blokları çıkarmanın ve işlenmesinin zorluğu olarak açıklanabilir. Yani madencilerin ETH elde etmesindeki zorlugu temsil eder.

Aktif madenci sayısı ne kadar fazla olursa rekabet arttığı için ağdaki zorluk yani ETH üretimi daha da zorlaşmış olur. Madenci zorluğu arttığı zaman aynı işlem gücüne sahip makineler ile daha az ETH kazanılmaya başlanır.

Ethereum şuanda 527 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son zamanlarda ETH’de görülen fiyat artışı elbette madenci sayısındaki artışı tetikledi. Ancak blokları çıkarmada ki zorluk madencileri bir hayli yoracak gibi.

26 Kasım’da Binance’de kısa süreli bir para çekme problemi yaşanmıştı. Binance Ceo’su bu durumun bir Ethereum ağının tıkalı olmasından kaynaklandığını açıklamıştı. Ağdaki ilginin artması ve fiyatlamaların yüksek seviyelerde olması madenciliğin zorlaşmasındaki ana unsurlar gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu