EthereumHaberler

CFTC Başkanı: Ethereum 2.0 İle ETH Menkul Kıymet Kategorisine Girebilir

Ethereum'un yaklaşmakta olan 2.0 güncellemesi ile ilgili CFTC Başkanı'ndan önemli açıklama geldi.

En büyük ikinci kripto para konumunda olan Ethereum, menkul kıymet olup olmama konusunda sıkça gündeme geliyordu. Yakın zamanda Ethereum 2.0 güncellemesinin gelmesiyle beraber bu tartışmalar son bulabilir.

Ethereum hakkında konuşan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, Ethereum 2.0 güncellemesinden sonra gelecek olan Proof of Stake yapısı sebebiyle ETH’nin bir menkul kıymet olarak görülebileceğini ifade etti. Daha önce de ETH ile ilgili açıklamalarında şu an için menkul kıymet kategorisine girmediğini ifade eden Tarbert, gelecek dönemde olması beklenen Ethereum 2.0’a yeşil ışık yaktı.

Proof of Work’den Proof of Stake güncellemesine geçecek olan bu algoritma güncellemesi ile madenciliğin ortadan kalkması ile yüzde 51 saldırısının önüne geçilmesinin yanı sıra ağdaki sıkışıklık ve yüksek güç tüketiminin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

An itibarı ile 187 dolar seviyelerinde işlem gören ETH, yakın zamanda güncellemelerin ve hakkında yapılan olumlu haberlerin etkisi ile yukarı yönlü bir fiyat grafiği çizebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu