binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum (ETH) Opsiyon Yatırımcıları Haziran Sonunda Ethereum İçin Bu Fiyatı Bekliyor!

Ethereum (ETH) Opsiyon Yatırımcıları Haziran Sonunda Ethereum İçin Bu Fiyatı Bekliyor!

Ethereum opsiyonlarındaki açık ilginin vade yapısı, Haziran sonunda vadesi dolan sözleşmelerde bir yoğunlaşma olduğunu gösteriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Deribit’in verilerine göre, Ethereum opsiyonlarındaki açık ilginin vade yapısı, Haziran sonunda vadesi dolan ve nominal değeri 1,8 milyar doları aşan 617.000’den fazla sözleşmeden oluşan alım sözleşmelerinde bir yoğunlaşma olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum Opsiyon Yatırımcıları Haziran Vadesi İçin 3.600 Doları Öngörüyor

Bu önemli sayıdaki alım sözleşmesi ve bunların önemli nominal değeri, Ethereum’un Haziran sonu itibariyle değer kazanma potansiyeline duyulan güveni yansıtıyor olabilir.

İlginin yoğunlaşması, türev yatırımcıların fiyat opsiyon dağılımında belirtilen belirli kullanım fiyatlarını aşmaya başladığında opsiyonlarını kullanmayı seçmeleri halinde dijital varlığın fiyatını da destekleyebilir.

CoinShares Araştırma Görevlisi Luke Nolan’a göre, Haziran sonu vade sonu çağrıları için kullanım fiyatları 3.600 doların üzerinde yoğunlaşıyor ve 6.500 dolar en çok tercih edilen kullanım fiyatı.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Biri TRY Paritesi Olmak Üzere 3 Yeni Altcoin Paritesi Listeledi!

Analist, 6.500 dolar kullanım fiyatındaki Haziran vadesinden önceki en büyük açık faizle ilişkili 192 milyon dolarlık önemli bir nominal değerin altını çizerek, bazı yatırımcılar arasında Ethereum’un bu seviyeye ulaşma veya aşma kabiliyetine olan güveni yansıttı.

Nolan verdiği demeçte, “Haziran sonu vade sonu için en büyük açık faiz, 192 milyon dolar nominal değerle 6.500 dolarlık bir kullanım fiyatında yoğunlaşıyor” dedi.

Veriler ayrıca, Haziran sonu vade sonu öncesinde Ethereum opsiyonlarındaki açık pozisyonlara kıyasla ödenmemiş çağrıların sayısının arttığını gösteriyor.

Alım opsiyonları oranının birin altında olması, alım hacminin satım hacmini aştığını ve piyasada yükseliş eğilimi olduğunu gösterir.

Alım opsiyonu satın alan bir yatırımcının piyasada dolaylı olarak yükseliş eğiliminde olduğu, satım opsiyonu satın alan bir yatırımcının ise düşüş eğiliminde olduğu varsayılır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail