AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Patlamaya Hazır Mı? Önemli Seviyeler Neler?

Son günlerde BTC hareketlerine az da olsa ayak uyduran ETH için roketler ateşlendi mi?

Bitcoin rekor üstüne rekor kırarken tüm zamanların rekoru olan 1440 dolar seviyesinden yüzde 20 geride olan Ethereum, son zamanlarda yükseliş ivmesini hızlandırdı.

Bu süre zarfında 1300 dolar seviyelerine kadar dayanan ETH, Bitcoin’deki dalgalanmalar sebebiyle son günlerde oldukça volatil. Dün gece saatlerinde 1050 seviyelerine kadar gerileyen ancak buradan güzel bir alış tepkisi alan ETH için önümüzdeki günler olumlu görünüyor.

Ethereum (ETH) 1 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Grafiğe bakıldığı zaman 1120 dolar önemli bir destek görevi görürken bu seviye altında yapılacak kapanışlar fiyatı 1000 dolar seviyelerine kadar düşürülebilir. “Yükseliş trendi bitti” dedirtecek seviye ise 1050 doların altındaki kapanışlar olurken, özellikle bu seviyelere kadar “parçalı” bir şekilde alış yapılıp altında da stop olunarak işlem yapılabilir.

1220 dolar, güncel olarak önemli bir direnç seviyesi olurken bu seviye üzerindeki birkaç saatlik kapanışlarda fiyat, daha önce kıramadığı 1300 dolar seviyelerine kadar yükselebilir. Ethereum’da 1300 doların da geçilmesiyle rekor seviyelerine az bir basamak kalacağı için hızlıca 1400 dolar seviyeleri görülebilir.

Öte yandan 1400 – 1450 dolar seviyesi ETH’nin rekor seviyeleri olduğu için bu aralıkta ciddi kar satışlarının gelebileceğini unutmamak gerekiyor.

Özellikle grafik üzerindeki destek direnç noktalarına ve trend çizgilerine (sarı ve beyaz) dikkat ederek; “destekten alıp, dirençten satma” stratejisi ile işlem yapmak en doğru yatırım metodu olacaktır.

Ayrıca unutmamak gerekiyor ki özellikle bu dönemde herhangi bir altcoin yatırımı yaparken mutlaka Bitcoin hareketlerini yakından takip etmek ve ona göre pozisyon almak gerekmektedir. Her ne kadar ETH’de ilerleyen günlerde yükseliş beklense de BTC’nin hareketleri en belirleyici faktör olacaktır.

İlgili Haber
41.000 Doları Geride Bırakan Bitcoin (BTC) İçin Önemli Seviyeler Neler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

2000 dolar olsa da yolumuzu bulsak 😀

Anonim

😬

Anonim

Eth birimi en güvenilir al sat borsası hangi uygulamadır


Başa dön tuşu