AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Teknik Analizi: ETH İçin En Kritik Seviye Hangisi?

ETH fiyatındaki hareketlilik sürüyor!

Kripto para sektöründeki hareketlilik özellikle son saatlerde yeniden yeşile döndü. Ethereum (ETH) da bu fiyat hareketliliğinden olumlu etkilenenlerden birisi oldu ve ETH gün içerisinde 3000 dolar seviyesine iğne atsa da an itibarı ile 3100 dolar üzerinde işlem görüyor.

Son haftalarda yaşanan belirsizlik esnasında 3.000 dolar desteği ve 3.400 dolar direnci arasında sıkışıp kalan ETH, korku ve açgözlülük endeksinin 24 puanla “aşırı korku” olduğu şu anlarda gergin bir tablo çiziyor.

Ethereum Fiyatı İçin Kritik Seviye Ne?

ETH/USD teknik analizine bakıldığında 3.000 dolar desteğinin üzerinde 3.200 dolar seviyesi, son olarak ise 3.300 dolar seviyesinin kritik öneme sahip olduğu görülüyor.

Ancak ETH’de dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın 20 günlük hareketli ortalama olduğu görülüyor. Şu an 3380 dolar seviyesine tekabül eden MA20, eğer kırılırsa ETH’de birkaç gün boyunca yeşil bir tablo görmemiz muhtemel.

Ethereum 4 Saatlik Grafiği

Teknik indikatörlere bakıldığında ise ticari hacmin son düşüşte bir hayli yüksek olduğu gözlerden kaçmıyor. Düşüş esnasında hacmin yüksek olmasına rağmen 3.000 doların altına inilememesi ise 3000 dolar seviyesinde ciddi bir alıcı talebi olduğunu gözler önüne seriyor.

Son olarak günlük grafikteki MACD indikatörü ise bullish bir sinyal veriyor. Eğer fiyat 3.300 dolar üzerinde kalmayı başarabilirse, ETH için durum bir hayli pozitif olabilir.

Orta ve uzun vadede ise ETH her zaman yükseliş potansiyeli yüksek ve her kripto para yatırımcının sepetinde olması gereken bir kripto para olarak değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu