EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Yakımı Tek Bir Olayla Rekor Kırdı!

Yuga Labs'ın yarattığı NFT furyası ve Otherside'ın mint etkinliği, Ethereum ağındaki gas ücretlerini ve dolayısıyla yakım miktarını rekora götürdü.

Ethereum (ETH) ağına özellikle EIP-1559 sayesinde gelen yakım özelliği, dün rekora ulaştı.

Ethereum ağındaki yakım oranı özellikle Yuga Labs’ın sıradaki metaverse projesi olan Otherside sayesinde rekor kırdı.

Ethereum Ağında Rekor Yakım

Bored Ape Yacht Club’ın da geliştiricisi olan Yuga Labs, toplamda 55.000 sanal arazi satışı yaptı.

Söz konusu araziler yani Otherdeeds, 1 Mayıs tarihinde satışa sunuldu ve bunlar Otherside isimli sanal dünyada yer alacak.

Bunlara yönelik inanılmaz talep ise Ethereum gas ücretlerinin rekor kırmasına yol açtı. Söz konusu ücretler o kadar yükseldi ki kullanıcılar sadece işlemin onaylanması için 2,6 ETH ila 5 ETH arasında para ödemek zorunda kaldı.

Ağdaki yakım miktarı ise bu esnada rekor kırdı. Glassnode ve Data Always tarafından aktarılan bilgilere göre 1 Mayıs tarihinde 70.000’den fazla ETH yakıldı.

Bu miktar, Ocak ayı ortalarında görülen 20.000 ETH yakımının neredeyse 4 katına denk gelmekte.

Bu durum Ethereum tabanlı eleştirileri beraberinde getirse de ağın böylesine yoğunluk altında çalışması büyük bir mucize bile olabilir.

Ethereum ağında en çok ETH yakılmasını sağlayan uygulamalar listesine bakıldığında ise Otherdeed’in ikinci sıradaki OpenSea’ye yaklaşık 8 kat fark attığı net olarak görülmekte.

Buna karşın Yuga Labs başka bir ağa geçmeyi planlıyor ve aslında bu durum Yuga Labs’ın Ethereum ağını tıkadığı son örnek durum olabilir.  Daha önce de ApeCoin airdrop etkinliği benzer bir durum yaşatmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Buy sel işlemini kavrayıp yapabilmek . Anlamiyoruzki


Başa dön tuşu