Ethereum

Ethereum (ETH) Yatırımcılarının Beklediği Müjdeli Haber Geldi

Ethereum için bir süredir tartışması devam eden EIP-1559 için tahmini tarih verildi.

Ethereum (ETH) son günlerde çoğunlukla Binance Smart Chain’in ortaya koyduğu rekabet ile anılıyor. Binance’in DeFi ağı olan BSC’nin son dönemdeki büyümesi Ethereum için büyük bir tehdit oluşturmakta. Ethereum geliştiricileri de bu tehdidin daha fazla büyümesini engellemek için önemli bir adım atmayı kararlaştırdı.

Ethereum EIP-1559 İçin Tarih Verildi

Ethereum geliştiricileri arasında son dönemde en çok konuşulan geliştirmenin EIP-1559 olduğu biliniyor. Ethereum 2.0 için ilk adımın atıldığı 1 Aralık 2020 tarihinden beri en çok konuşulan güncelleme olan EIP-1559, şimdi ise hayata geçirilmeye oldukça yakın. EIP, yüksek işlem ücreti sorununu çözmeye odaklı bir güncelleme olmanın yanı sıra Ethereum ağının sınırsız arzını da durdurabilir.

DeFi sektöründeki ilginin rekor kırması sonrasında Ethereum ağında işlem yapmak için artık ortalama 50 dolara yakın ücretler ödemek gerekiyor. Ethereum ağı da bu sebeple ciddi bir kullanıcı ve hacim kaybı yaşamakta. Ethereum geliştiricileri tarafından yapılan son toplantıda ise EIP-1559’un piyasaya sürülmesinin Temmuz 2021 dönemine denk gelebileceği belirtildi.

Ethereum geliştiricilerinden Ryan Berckamns, konu hakkında yaptığı açıklamada temmuz ayına işaret etti. Geliştirici, bunun bütün Ethereum kullanıcılarının faydasına olacak bir geliştirme olduğunu vurguladı. Ünlü isim son olarak bu güncellemenin hayata geçirilmiş olması durumunda sadece 21 Şubat tarihinde bile 26 milyon dolarlık ETH yakılmış olabileceğini ifade etti.

EIP-1559’a en çok karşı çıkanların ise daha fazla kazanç elde etmek isteyen madenciler olduğu biliniyor. EIP-1559, işlem ücretlerinden elde edilen gelirin bir kısmını ETH almak ve yakmak için kullanmayı hedefleyen bir protokol.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu