EthereumHaberler

Ethereum (ETH) Yatırımcılarının Paniğini Giderecek Veriler Açıklandı

Ethereum fiyatındaki oynaklığa rağmen ETH 2.0'ye olan güven artıyor!

Ethereum (ETH) fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdıktan kısa bir süre sonra kayda değer bir düşüş yaşadı. ETH fiyatının 1.440 dolar seviyesinden bir anda 1.230 dolara kadar gerilemesi, yatırımcıların panik olmasına neden oldu. Buna rağmen Ethereum 2.0 ile ilgili gelişmeler, kısa vadeli paniğin gereksiz olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber
Tüm Zamanların Rekorunu Kıran Ethereum (ETH) İçin Kritik Tarih

Ethereum’a Yönelik Güven Artıyor

Ethereum Foundation tarafından yayınlanan son gönderide, Ethereum 2.0’nin durumu ve stake edilen ETH miktarı açıklandı. Geliştirici Danny Ryan, Beacon Chain üzerinde yapılan geliştirmeleri açıklayıp 2021 yılı hedeflerini paylaştı.

Ryan, yayınladığı tweet dizisinde Ethereum 2.0’nin ve geçiş ağı olan Beacon Chain’in devamlı olarak güçlendiğini belirtti. Ryan’ın yayınladığı verilere bakıldığında ise Beacon Chain akıllı kontratında 2,78 milyon ETH bulunuyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla söz konusu fonların 3,6 milyar dolardan fazla değere sahip olduğu söylenebilir.  Ethereum fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdığında ise bu değer 4 milyar dolar seviyelerindeydi.

İnsanlar neredeyse 1,5 yıllık belirsizlik bulunsa da ellerindeki ETH’leri Ethereum 2.0 kontratına yatırmaya devam ediyor. Ethereum 2.0 ile ağın en büyük sorunlarından birisi olan ölçeklenebilirliğin çözüme kavuşacağı ve ağın hiç olmadığı kadar hızlı/kullanışlı olacağı biliniyor.

Ethereum stake eden kullanıcılar ana ağa geçiş tamamlanana kadar bu fonları çekememekte. Çekme opsiyonu bulunsa da fonların %50’sinden fazlasının ceza olarak kesilmesi, bunu pratikte imkansız hale getiriyor. Buna rağmen ETH 2.0 kontratı için her geçen gün daha fazla ETH yatırılması, ağın geleceğine olan güveni gösteriyor.

Danny Ryan, 2021 yılında yan ağların ve shard olarak bilinen güncellemenin hayata geçirileceğini ifade etti. Bu da 2021’in Ethereum yatırımcıları için daha heyecanlı geçeceğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu