AnalizEthereum

Tüm Zamanların Rekorunu Kıran Ethereum (ETH) İçin “Kritik Tarih” Yaklaşıyor!

Ethereum'un CME üzerindeki listelenmesi için süre daralıyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 19 Ocak tarihinde tüm zamanların rekorunu kırdı. 1.448 dolara kadar yükselen ETH, neredeyse 3,5 yıldır devam eden düşüş trendinden de böylece kurtulmuş oldu. Ethereum fiyatının kırdığı rekor bütün sektörün ilgisini çekse de asıl gelişme ve yükseliş henüz görülmemiş olabilir.

Ethereum İçin Önemli Tarih: 8 Şubat 2021

2017 yılında Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin duyurulması ardından yükseliş yaşayan BTC, listeleme olduktan sonra adeta dibe çakılmıştı. Kısa süre önce Ethereum vadelilerinin listeleneceğini duyuran CME, şimdi ise sona yaklaşıyor. Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin 8 Şubat 2021 tarihinde alım satım açılması bekleniyor ve fiyat CME’in duyurusundan beri yükselmekte.

CME duyurusundan sonra kripto para borsalarındaki Ethereum arzının alarm verecek derecede hızlı azaldığı da gözlerden kaçmadı. Bu, kurumsal yatırımcının aynı BTC alımı yaptıkları gibi borsalardan ETH aldıklarını düşündürüyor. Ethereum yatırımcıları yıllardır kurumsal yatırımcıya hitap edecek buna benzer ürünler arıyordu ve sonunda istedikleri 2021 yılında gerçekleşiyor.

İlgili Haber
"Bitcoin De (BTC) Böyle Yükseldi, Borsalardaki Ethereum (ETH) Arzı Alarm Veriyor!"

Ancak listeleme olduktan sonra tıpkı geçmiş yıllarda BTC’de yaşandığı gibi gerilemeler görülebilir. Bunun için aşağıdaki yazıyı mutlaka okumanızı öneriyoruz:

İlgili Haber
2017'de Bitcoin'i (BTC) Katletti! Ethereum (ETH) İçin Geliyor! Tarih Yakın

CME’in Ethereum vadelilerine bakıldığında her bir kontratın 50 ETH boyutunda olduğu görülüyor. Bu da her bir kontratın basın saati itibarıyla 67.500 dolar değerine denk geldiğini göstermekte. Alım satımlar ise haftanın yedi günü boyunca yapılabilecek. CME’in vadeli işlem sözleşmelerindeki ETH’ler fiziki olmasa yani bizzat arza etki etmese de bunun fiyat üzerinde ciddi etkileri olacağı düşünülüyor.

Vadeli işlem sözleşmelerinin en büyük özelliği ise bunların direkt olarak kurumsal yatırımcıya açılan bir kapı sunmaları şeklinde ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu