AnalizEthereumHaberler

“Bitcoin De (BTC) Böyle Yükseldi, Borsalardaki Ethereum (ETH) Arzı Alarm Veriyor!”

Ethereum'un borsalardaki durumunu değerlendirdik.

Ethereum yeni yılla birlikte, uzun süredir 4 haneli rakamları görmeyi bekleyen yatırımcısının yüzünü güldürdü. Bir haftada %40’ın üzerinde getiri sağlayan ETH, 1162$’a kadar yükselmeyi başardı. Hafif dalgalı bir seyir izleyen Ethereum’un 1000$’ın üzerinde kalma mücadelesi devam ediyor.

Peki Borsalardaki Ethereum Verileri Bize Ne Anlatıyor?

Kripto paralar üzerinde analizler yapan, CryotoQuant CEO’su Ki Young Ju, borsalardan önemli miktarda Ethereum çıkışı olduğuna dikkat çekti. Bitcoin’in son dönemde fiyatının artmasının temel nedenleri arasında, borsalardaki Bitcoin arzının azalmış olması yatıyordu. Ünlü CEO, aynı arz kriziyle Ethereum’un da karşı karşıya kalabileceğini düşünüyor.

Mayıs 2020’den bugüne kadar, borsalardaki Ethereum miktarının %20 oranında azaldığını aktaran Ju, ETH’da likit krizi olduğunu söylüyor.

Benzer durum özelikle kurumsal yatırımcıların topa girmesiyle Bitcoin için de gerçekleşmiş ve Bitcoin’in borsalarda ki arzı şubat 2020’den itibaren %31 oranında azalmıştı.

Bu süreçte, arz sıkıntısı nedeniyle Bitcoin’in fiyatının aşırı yükselmesi, Ethereum için de aynı senaryo gerçekleşir mi? sorularının sorulmasına neden oldu.

Glassnode verilerine göre de, borsalardan çıkan Ethereum miktarı son 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca Ethereum aktif adres sayısı son 24 saatte %8.3 artarak son 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da insanların Ethereum’larını saklamak için yeni cüzdanlar oluşturduğunu gösteriyor.

Her ne kadar Ethereum, arzı sınırsız bir kripto para olsa da, yukarıda bahsedilen arz borsalardaki arzdır. Borsalardaki arz azaldıkça, yani insanlar borsalardaki ETH’lerini soğuk cüzdanlarına çektikçe, fiyatta yükselme görülür.

Ethereum’da tüm zamanların en yüksek seviyesine henüz ulaşılamadı. Bitcoin’deki ralliden iştahları kabaran Ethereum yatırımcıları en azından 1500$ seviyeleri görülmeden Ethereum’larını satmak istemiyor gibi görünüyor.

Yukarıdaki veride de 10.000 ETH’den fazlasına sahip olan cüzdanların, son 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını görebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu