AnalizEthereum

Ethereum (ETH) Yeniden 600$ Eşiğinde! Buradan Alınır Mı?

Ethereum gün içerisinde 597 dolar seviyesine kadar yükselerek yeniden 600 dolar seviyelerini test etmeye başladı

Ethereum yeniden 600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta 624 dolar seviyelerine kadar yükselen ETH, Bitcoin’de yaşanan satış dalgasının etkisiyle 480 dolar seviyesine kadar gerilemişti. 480 dolar seviyesinde destek bulan ETH, 4 günlük yükselen bir trend içerisinde hareketine devam ederek, gün içerisinde 600 dolar seviyesine kadar yükseldi. Geçen haftaki kayıpları kısmen kapatan ETH’de 600 dolar hem teknik hem de psikolojik olarak önemli bir direnç.

Her ne kadar 4 saatlik grafikte stock rsi aşırı alım bölgesinde olsa da, 1 saatlik grafikte dipten yükselişe geçen RSI ETH’nin biraz daha yolu olduğunu gösteriyor. Oluşan FOMO’nun (fırsatı kaybetme korkusu) da etkisiyle Ethereum bugün 600 doların üzerine çıkabilir.

Bu seviyelerden ETH alınmasını tavsiye etmeyen analistler, FOMO etkisi zaman zaman teknik tabloyu bir kenara bıraksa da 4 Saatlik grafikteki RSI mutlaka rahatlamak isteyecektir yorumu yapıyor. 600 doların geçilmesinden sonra kısmen geri çekilmeler görülebilir. Destek noktası olarak 569 $ ve 552 $ seviyeleri izlenebilir. Direnç olarak 605 $, 612 $ ve 624$ seviyesi izlenebilir.

Şimdiye kadar pozisyon almayan yatırımcıların bu seviyelerden pozisyon açmalarının riskli olabileceği unutulmamalı. FOMO’ya kapılmadan, tablo netlik kazandıktan sonra yeni destek ve dirençlere göre alım yapmanın daha doğru olacağı kanaatindeyiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu