Kripto HaberleriAnalizEthereum Fiyatı 308 Dolara Kadar Düştü! - Yatırımcılar Şokta - Analistler Ne...

Ethereum Fiyatı 308 Dolara Kadar Düştü! – Yatırımcılar Şokta – Analistler Ne Diyor?

Takip et

Bundan 5 gün önce Ethereum yatırımcısı olma yolunda adım atan ve 490 dolara kadar yükselen fiyat üzerinden alım yapan bir kişiye sorsaydınız “Ethereum sence kısa vadede ne olacak?” diye, size vereceği yanıt “500 doları geçecekmiş” olurdu. Ama maalesef bugün bu beklentinin esamesi bile okunamıyor. Lider altcoin Ethereum, son dönemde özellikle çok büyük bir yükseliş gösterdi ve son 2 yılın en yüksek seviyesine 2020 yılının Eylül ayında ulaştı. Ulaştı ulaşmasına ancak geçmiş senaryo yine tekrarlandı ve bugün Ethereum fiyatı tarihinin en büyük düşüşlerinden bir tanesini göstermiş durumda.

490 dolara yükselmesinden sonra hızlı bir şekilde yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan Ethereum’un düşeceği aslında daha önceden belliydi. Uzmanlar, hiçbir yatırımın sürekli arka arkaya yükselmeyecek olduğunu, büyük düşüşün yeni yatırımcıları çok ciddi biçimde beklediğini dile getirmişlerdi. Ayrıca son zamanlarda yükselen ürünlerin olası bir düşüş anında en fazla gerileyecek ürünler olduğu da sıklıkla uzmanlar tarafından hatırlatılıyordu.

Yeni Alım Yapanlar Üzgün, Analistler Sessiz

400 dolarlı fiyat seviyelerinden alım yapan yeni Ethereum yatırımcıları bugün maalesef üzgün. Kaybettikleri oranlar çok büyük ve giderek daha da büyük hale gelmeye devam ediyor. Bu dönemde özellikle analistlerin sessizliği dikkatlerden kaçmazken, çoğu yatırımcının beklentisi düşük seyrediyor. 308 dolara kadar düşüş gösteren Ethereum fiyatının tekrar 2020 yılının en düşük seviyeleri olan 120 dolarlı fiyat seviyelerine düşüp düşmeyecek olduğu dile getirilirken şu an için böyle bir düşüş öngörülmüyor.

120 dolarlı seviyeleri 2020 yılı içerisinde gören Ethereum, özellikle o dönemde alım yapan yatırımcılarına %250’den daha fazla kazanç sağlarken, bu sene içerisinde orta vadeli alım yapıp 450 dolar ve üzerinde satış yapan yatırımcılarına çok iyi kazanç sağladı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

Kimse acele etmesin flim tanıtımda vizyona bomba gibi girecek sonunu görmeyen kahramanlar olmayın derim

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları